Pokusu o vraždu se měla hlavní obžalovaná dopustit od 20. do 22. listopadu 2022, kdy tehdy 12letého syna několikrát denně polévala studenou vodou a na dlouhé hodiny otevírala okna bytu. Tělesná teplota podvyživeného dítěte, které při tělesné výšce 165 cm vážilo už jen kolem 40 kilogramů, klesala až na 26,8 stupně. Deku k přikrytí dostal, jen když byl hodný… Matka mu nehledala lékařskou pomoc, jen opakovaně volala přítelkyni, která má čtyři děti od dvou do 18 let. Ta kontaktovala sociální pracovnici a jela s ní do bydliště hlavní obžalované. Odtud matka nakonec na opakovaný tlak sociálky alarmovala záchranku a dítě šlo na intenzivku nemocnice.

Rak kamenáč se vrací.
Od sousedů: Raci kamenáči v malém potoce

Policie chlapce několikrát vyšetřovala, když kradl v samoobsluhách jídlo, a podle tisku nechával na místech lístečky "Bitte Hilfe". Pár dnů předtím, než upadl do komatu, ho matka dovezla s řeznými ranami na rukou k lékařce s tvrzením, že rozbil sklenici.

U soudu řekla, že její vztah k synovi byl vždy velmi problematický, myslela si, že ji nenávidí. Jeho agresivní chování nebylo normální. Chtěla po něm, aby dělal, co mu říká - aby byl hodným dítětem ve škole i doma. 22. listopadu 2022 natočila několik videí s vysíleným synem, který už nebyl schopný se vyjadřovat…

Nová Miss SRN.
Od sousedů: Miss Německa je z Iránu

U matky zjistil znalec vývoj těžké duševní nemoci, paranoii, která omezila její řídíci schopnosti, ale nevymazala je. S velkou pravděpodobností se v krátké době může dopustit dalších deliktů ublížení na zdraví. Umístění ve forenzně-terapeutickém centru navrhl i druhé obžalované s vysoce patologickými sadistickými prvky jednání. Soudní znalec mluvil o "monstrózně kriminálním jednání".

Matka dítěte dostala za pokus vraždy 20 let, její kamarádka čtrnáct.

"Zachraňovala" čtyřletou spuštěním z patra

38letá matka z Vídně je obžalována za to, že čtyřletou dceru spustila na spletených lůžkovinách z druhého patra bytu v Döblingu, aby dítě uniklo orgánu péče o mládež.

Matka tří dětí - vedle čtyřleté má 13letou dceru a 11letého syna - čeká ve vazbě na hlavní líčení. Děti byly samoživitelce odebrány z péče loni v červnu a umístěny do krizového centra. Odtud zmizely a pátrala po nich policie. V polovině února se objevily u matky. Ta policii otevřela, až když jí jednotka rychlého zásahu hrozila násilím. Nejmladší ratolest "včas" spuštěním po lůžkovinách zachránila. Už předtím ji po návštěvě u ní do zařízení nevrátila. Za únos dítěte dostala předtím trest devět měsíců podmíněně. Teď je obžalována za obdobné činy vůči stejné poškozené od 21. prosince 2023 do 15. února…

Po Západní dálnici A1 jelo nejvíc náklaďáků

Úsek u Traunu byl loni nejvytíženějším rakouským místem dopravy nákladních vozidel. Podle analýzy Asfinag jich tudy projelo 5,2 milionu. To bylo sice o 250 000 méně než předloni, ale o půl milionu víc než před deseti roky.

Druhý je úsek A2, Jižní dálnice, u Biedermannsdorfu, s více než 4,5 milionu náklaďáku, třetí Innská dálnice A8, kde u Krenglbachu napočítali asi 4,2 milionu nákladních aut.

Případ dítěte ve psí kleci