"Se třinácti tupláky v ruce a úsměvem si na Oktoberfestu razí cestu plným pivním stanem nebo po schodech nahoru," píše DK. "Za pár dnů si jej na internetu prohlédlo skoro 68 milionů lidí." Sklidila desetitisíce komentářů, zpráv, dotazů televizí, rádií a novin. "S tím jsem nepočítala, ale opravdu jsou to jen počítačové kliky," říká a krčí rameny.

Těch třináct tupláků je už podle ní "starý klobouk". Nosí je už dlouho na slavnostech, třeba v Landau. Náklad váží kolem 30 kilogramů a ona jej na "wiesn" tahá desetkrát až patnáctkrát denně, podle žízně hostů. Nikdy se při tom ještě nezranila, jen jednou spadla dozadu, když ji naremploval jeden z hostů. Až na pivní sprchu se jí přitom ale nic nestalo, dodává.

Ilustrační foto.
Od sousedů: Nejteplejší září historie?

DK pokračuje, že speciální trénink nedělá, potřebné svaly má prý vypracované z jízd na koni. "A od dubna do října jsem každý víkend v nějakém pivním stanu, to je tréninku dost." Nalítá tam za den kolem dvaceti kilometrů… Dostatečně ji zaměstnává také dvouletý syn, o kterého se v době wiesn stará její manžel učitel a jeho rodina.

V komentářích na sociálních sítích nachází různé nabídky zaměstnání a sňatků, a hodně pochval a uznání. Mnoho mužů vyslovuje drobné servírce respekt za její sílu. "Je v tom taky hodně technika a mnoho servírek může nosit daleko víc než já," oponuje. Uznání ji ovšem těší, i když celé komentáře a zprávy během slavnosti ani nestačí číst.

Památná Einsteinova věž...
Od sousedů: Pacienti moc nesnědí...

Už přes dvanáct let obsluhuje na lidových slavnostech v okresech Landau, Wallersdorf, Pilsting, Moosthenning, v okolí Otzingu, na folkových festivalech Gerner Dult a ve Straubingu.

Usnul se třemi promile v automyčce

45letý muž usnul se třemi promile ve svém autě v mycím zařízení v hornofranckém Lichtenfelsu, píše DK. Jak dnes policie oznámila, odňala mu za to řidičák a vede s ním řízení za opilost v dopravě.

Pečovatelka přiznala vraždu

Jak náš web včera informoval, 24letá pečovatelka ze Slovenska probodla ve čtvrtek v Geretsbergu 82letého seniora, kterého opatrovala. V pátek večer v prvním výslechu přiznala, že si došla pro nůž do kuchyně. Motivem prý bylo "škádlení" kvůli její sexuální transgender orientaci. V době činu byla tak silně opilá, že ji museli převést do Neuromed Campusu linecké univerziní kliniky.

Podle páteční pitvy penzista vnitřně vykrvácel po bodnutích do srdce a oblasti plic dvěma noži, které byly nalezeny na místě činu se stopami krve.