Ženě se podařilo zavolat si pomoc a byla se silně krvácejícím zraněním dopravena do nemocnice, odkud ji tentýž večer pustili. Silně opilý manžel se mezitím pokoušel umýt krev na místě činu, očistil nůž a převlékl se. Přivolané policii otevřel byt a byl zatčen. Alkotest u něho ukázal 2,76 promile. Oba aktéři jsou slovenského původu.

Varhany za humny

close Zahraje jazz na varhany. info Zdroj: Zdroj: DK zoom_in Zahraje jazz na varhany.

Varhanní dny pořádají ve Zwieselu. V neděli 17. září zahraje 48letá Češka Markéta Schley Reindlová, žijící v Bamberku, kde zastává funkci ředitelky kůru v chrámu Erlöserkirche. V neděli 24. září vystoupí malá hudební skupina s díly Gabrieliho, Bacha, Webera a dalších klasiků. Na 1. říjen se chystá jazzové překvapení - na rejstřík varhan se 48 registry zahraje Barbara Dennerleinová (na ilustraci ze zdroje PN) své swingy. Dějištěm všech večerů bude katolický městský kostel vždy od 18 hodin.

Sedmnáctiletý zabil nožem květinářku

Šest měsíců po usmrcení květinářky (50) v obchodě v Lichtenfelsu v Horním Francku byl v Coburgu obžalován z vraždy tehdy 17letý mladík. Mrtvou našli kolemjdoucí, podivující se, že v okolí krámku je všechno po provozní době rozestavěno a dveře zamčeny.

Kriminálka sestavila zvláštní skupinu “Květiny“ a sháněla svědky k rekonstrukci. Dne 24. března zatkla 17letého Němce, za další tři týdny vyšetřovatelé našli “v jeho prostředí“ pravděpodobný nůž doličný. DNA zajištěná na místě činu se shodovala s genetickými otisky podezřelého. K pozadí činu policie vzhledem k věku obviněného neuvedla žádné podrobnosti.

Čapí přehlídka

close Než odletí! info Zdroj: Zdroj: PNP zoom_in Než odletí!

V Bavorsku letos hnízdilo více než 1200 čapích párů, tolik, jako nikdy od začátku záznamů o jejich sčítání v roce 1900, napsala PNP. Už loni jich napočítali přes tisíc, ale ještě 1988 tu bylo jen 58 hnízdících párů.

Fotograf přírody z PNP Ludwig Tradler pozoroval v pátek, jak kolem 19. hodiny přistála v Brünningu skupina asi 25 čápů bílých. Obsadili střechu kostela, věž, kolem ležící domy a stavební jeřáb… „Míst na kostele bylo málo, a tak stále docházelo k malým třenicím o ně,“ uvádí fotograf.

Soláry na bavorském kostele

Novela zákona o památkách z června usnadnila povolování fotovoltaických zařízení na chráněných stavbách a první velké už se staví na střeše kláštera ve starém městě Würzburgu. Na plochu 1530 metrů čtverečních umisťují 20 000 solárních tašek.

Zabil sekerou svou stoletou babičku

Před soudem v Hamburku se zodpovídá Němec narozený v Estonsku, který v noci na 6. březen napadl dementní stařenku na invalidním vozíku v jejím bytě a nejméně šestnáctkrát ji sekerou udeřil do hlavy a krku. „Nezvládal péči o ni,“ zaznělo z obžaloby. Ráno zavolal orgánům, že babičku usmrtil, a nechal se bez odporu na místě zatknout.

Obhájkyně avizovala přiznání svého klienta, ale požádala o vyloučení veřejnosti. Soud bude pokračovat v polovině listopadu.

Autobus spadl čtyři metry hluboko
close Drama - autobus spadl z mostu… info Zdroj: Zdroj: DK zoom_in Drama - autobus spadl z mostu…

Na B37 u Rastenfeldu (okr. Krems) dnes kolem šesté hodiny spadl linkový autobus z mostu do hloubky asi čtyř metrů. Podle policie měl na staveništi na silnici kontakt s jiným motorovým vozidlem, DK napsal i o možném infarktu řidiče. Na palubě byly také děti. Těžce zraněného 56letého šoféra a 16letou cestující přepravil vrtulník na kliniku v St. Pöltenu, transport dalších zraněných pasažérů do více nemocnic zajistily sanitky.

Senior to nevzdal

Po čtyřech dnech, četných pátracích akcích a zapojení veřejnosti oznámila policie happy end z Alp u Ga-Pa. Byl tam nalezen ztracený 86letý horolezec. Podle sdělení policie po zdolání vrcholu Alpspitze (2628 m) zatelefonoval manželce, že na hoře přespí, a pak se spojení přerušilo.

Čtyři dny bloudil lesem bez jídla, pil ze studánek. Mobil někde ztratil. Když v neděli narazil na lesní cestu pod Stuibenhütte, lehl si na ni, už silně vyčerpán. Tam ho našel v 15.30 rakouský cyklista a zavolal mu pomoc.

Ještě než seniora vyzvedla horská služba, zavolal manželce. Pak ho odvezli do nemocnice k vyšetření.

Hry zraněných začaly

close Ragbisté na kolečkách. info Zdroj: Zdroj: DK zoom_in Ragbisté na kolečkách.

Invictus Games, sportovní soutěže vojáků zraněných ve válkách, začaly v Düsseldorfu v neděli atletikou, benčpresem a ragby vozíčkářů. Následovat budou lukostřelba, halové veslování, volejbal vsedě, plavání, cyklistika a basketbal vozíčkářů, poprvé je v programu také stolní tenis. Nastupuje k nim přes 500 účastníků z 21 zemí. Očekává se celková účast na 100 000 diváků. Hry skončí v sobotu. Na ilustračním snímku ze zdroje DK bojují ragbisté-vozíčkáři Francie (v bílém) a Británie.