"240 prostírání na stole dlouhém jako radnice, talíře a sklenice a k nim příslušné židle byly symbolicky připraveny pro jejich návrat," napsal Süddeutsche Zeitung. Pro unesené kojence a malé děti byly na talířích dětské pomazánky… Podle listu akt připravily dvě soukromé osoby, které požádaly, aby z bezpečnostních důvodů nebyla zveřejněna jejich jména.

Na opěradlech židlí byla umístěna jména, obrazy a věk rukojmí, aby se jejich osudy personifikovaly, jak řekl mluvčí akce Yehoshua Chmiel. Jako vzor organizátorům posloužila podle něho velmi podobná akce v Tel Avivu a naposledy ve Frankfurtu a v Berlíně. 

Německé včely se činily

Průměrný výnos medu na včelstvo v SRN byl letos 36,7 kilogramu, o dva kilogramy vyšší než loni. V Bavorsku, kde je asi 266 000 včelstev, čtvrtina německého stavu, a 42 500 včelařů (necelá stovka z povolání) byl průměrný výnos 34,2 kg, o šest kilogramů vyšší než loni a o sedm kilo vyšší než průměr posledních deseti let.

Za půl kilogramu medu chtějí letos chovatelé 6,50 eura.

Za milion eur tresty do 3,5 roku

O krádeži z transportu peněz v dubnu v Chamu rozhodoval soud v Řeznu. Jak už napsal náš web, čin spáchali 56letý řidič převozního vozidla, jeho bývalá partnerka a dcera. Řidič využil chvíle, kdy kolegové vyzvedávali další tržbu v obchodě a on byl ve voze sám. Předstíral, že byl přepaden, ale ve skutečnosti předal 28leté dceři batoh s více než milionem eur ze zásilky a expřítelkyně ji s penězi odvezla. V policií později zajištěném zavazadle bylo 820 000 eur. Řidiči žena předala 300 eur. Soud je přesvědčen, že v kufru byl lup kompletní, a chybějící částku matka s dcerou "stáhly". Obhájce šoféra řekl, že jeho mandant byl zaslepený láskou a neměl sám žádný hospodářský zájem na této krádeži.

Z poutavého českého filmu.
Od sousedů: Tři oříšky pro Popelku jsou po padesáti letech klasikou

Soud hodnotil pozitivně, že se šofér brzy doznal, přispěl k objasnění věci a činu litoval. Jak informoval DK, řidič a jeho bývalá přítelkyně dostali za krádež se zbraní po třech a půl roku, dcera za krádež dva roky.

Vražda květinářky k soudu

Letos v březnu někdo usmrtil nožem v květinářství v Lichtenfelsu 50letou obchodnici. Mrtvou našli kolemjdoucí, když si všimli, že kolem 21. hodiny, dlouho po uzavírací době prodejny, bylo před ní ještě všechno rozloženo a vchod byl otevřený.

Podezřelého, tehdy sedmnáctiletého, policie sebrala dva týdny po skutku. Na místě zajistili vyšetřovatelé jeho DNA. Za další týden našla policie "v jeho domácím okolí" pravděpodobnou vražednou zbraň.

Od 16. ledna stane obviněný před soudem v Coburgu. Hlavní líčení je vypsáno i na dalších šest termínů do konce měsíce. Vzhledem k mládí obžalovaného zvažuje soud jednání s vyloučením veřejnosti.

Usvědčí vraha po letech?

V srpnu 1990 našel muž na procházce v lese u Röthenbachu u Norimberka mrtvou Claudii Obermeierovou (22). Podle tehdejšího vyšetřování byla uškrcena. Z činu podezřelého manžela v roce 1998 soud obžaloby zprostil pro nedostatek důkazů.

V této stodole v Schilternu (okr. Krems) byl nalezen mrtvý David G.
Od sousedů: Zavražděná z Pohoří, vrah a trochu politiky

Více než 30 let po činu objevila policie moderními analytickými metodami novou stopu, řekl v pátek mluvčí prezidia pro střední Francko. U kriminálky ve Schwabachu vytvořili sedmičlennou skupinu Flora k dalšímu vyšetřování. Policie se obrátila s plakátem vraždy 1990 na veřejnost z oblasti Röthenbach a prosí o případné informace s ní související. 

Němečtí muži potřebují ochranu

Podle spolkového koordinačního místa ochrany mužů (BFKM) stoupl loni počet žádostí o pomoc k zařízením ochrany mužů v Německu zhruba o dvě třetiny, z 251 v roce 2021 na 421. Z žadatelů bylo 99 umístěno v některém ze dvanácti chráněných ubytování. Devět z nich tam putovalo s celkem 13 dětmi.

76,3 % (150 633) z podezřelých pachatelů byli muži, mezi obětmi měli podíl 28,9 % (69 471). Lehce vyšší byl podíl mužského pohlaví na obětech násilí v rodinách pouze ve věkové skupině do šesti let, kde bylo 3192 dotčených chlapců a 2993 děvčat. Skoro všichni muži (97 %) uváděli psychické násilí, kterému jsou vystaveni, jako urážky, stalking, hádky. Skoro tři čtvrtiny k tomu byly obětmi fyzického násilí.

Dechovku mládež umí!

Kapela "Dé Jungen 2.0" z Rechbergu, vedená Stefanem Huberem, byla o víkendu druhá v celostátní rakouské soutěži mladých dechových orchestrů. Prosadila se ve své třídě mezi 19 tělesy s povinnou skladbou Otto M. Schwarze a voleným "First Flight" od Armina Koflera. Druhá byla také v celkovém hodnocení orchestrů zřizovaných spolky.

K hlazení nevypadá...
Od sousedů: Ruská tarantule v Rakousku

Je to největší úspěch v 11leté historii kapely vedené Stefanem Huberem od samého začátku. Aktuálně sdružuje 38 mladých muzikantů z Rechbergu, městečka, které má celkem tisíc obyvatel. O to větší respekt Dé Jungen 2.0 zaslouží, poznamenávají OÖN.