Při návštěvě slavnosti byli také jeho synové Patrick a Christopher, synovec Patrick Knapp a Schwarzeneggerova partnerka Heather Milliganová.

Čech hlavním aktérem pašeráků drog

"Spoluprací s českou policií se kriminální službě okresního policejního velitelství Urhafr-venkov podařilo zaznamenat úspěch v boji proti pašování drog z jižních Čech do Horních Rakous," napsaly OÖN.

"Tři zahraniční kurýři a jeden podezřelý český dealer byli vypátráni v jižních Čechách. Hlavním aktérem byl 29letý Čech, který využil obchodních kontaktů v jeho autodílně k prodeji drog."

List rozepisuje, že šetření začala loni na jaře při kontrole vozidla v Bad Leonfeldenu, kdy byl při činu dopaden 21letý Chorvat prodávající v autě čtyřem dalším osobám drogy. Policie při tom zajistila 70 gramů konopí. Při vyšetřováních bylo tomuto řidiči prokázáno 16 jízd s narkotiky z Čech do Leonfeldenu s celkovým množstvím 1,1 kilogramu konopí. "Dovoz doznal a uvedl, že drogy koupil v české autodílně," píše list.

Pokračuje: "Druhý případ se udál v prosinci, kdy byla v Reichenau kontrolována 27letá řidička z Čech. Bylo jí prokázáno víc převozů celkem 1,8 kilogramu konopí a 130 gramů metamfetaminu. K zamaskování vozila pachatelka několikrát s sebou sedmiletého syna. Také ona se doznala a uvedla místo nákupu drogy českou autodílnu.

Kromě nich byl obviněn 50letý muž z Gambie, který loni v létě opakovaně převážet ve svém vozidle celkem 400 gramů konopí. Drogy nakoupil od provozovatele autodílny v Čechách a pašoval je do Čech. Nedoznal se, ale státní zastupitelství v Linci ho rovněž stíhá."

Na výměně i s oktoberfestem

S otevřenou náručí a srdečným „Welcome to Landau“ přijal starosta Matthias Kohlmayer v pondělí 16 hostujících studentů z Litomyšle a jejich učitelky. Jsou na návštěvě u rodin žáků místního gymnázia. "Do pátku budou poznávat region, kromě jiného Sudetoněmecké muzeum v Mnichově, a navštíví Oktoberfest. Zúčastní se také vyučování. V minulém týdnu byli landauští gymnazisté v Litomyšli ve středních Čechách a navázali tam první přátelství. Od roku 2016 výměna probíhala ve dvouročních obdobích, po přibrzdění s koronou se obnovila až touto návštěvou," napsal DK.

"Lesní běžci" na Javor

K 6. Arberland Ultratrailu se na lyžařský stadion Hohenzollern sjelo na 600 vytrvalců a skoro 35 psů, informuje DK.

První tři nabídnuté distance odstartovaly už v sedm hodin. V Arberland Ultratrailu čekalo závodníky 68 kilometrů s výškovým rozdílem 2700 metrů. Trať vedla přes Velký Javor (1456 m), Malé javorské jezero (918 m), poříční stezkou podél Regenu, Silberberg, Hochfall a Riesloch, závěrem ještě přes Malý Javor a horu Mittagsplatzl (1340 m)… Zpátky na stadionu byl první Adam Korecký (30), loni například šestý v půlmaratonu v Budějovicích a letos v dubnu vítěz stejné trati v Plzni časem 1:13:27, v čase 6:30.

Čech Korecký mezi vítězi na Javoru.Čech Korecký mezi vítězi na Javoru.Zdroj: Zdroj: DK

„Auerhahn Trail“ se 150 startujícími na 43 km s 1500 m převýšení zopakoval loňské vítězství další Čech Filip Matějovič (Rock Point) časem 3:49 hodiny. Další český běžec Daniel Götz zvítězil v Arbersee Trailu na 18 km s 800 m převýšení za 1:19 hodiny. V samostatné kategorii běžců se psem na téže trati byli první Jan Štěpánek a jeho čtvernožec za 1:34 hodiny.

Také psi zaběhali do vrchu!Také psi zaběhali do vrchu!Zdroj: Zdroj: DK

Plši už jdou na svobodu

Náš web před časem psal o plší matce, která z hadrů na mytí upravila v koupelnové skříňce v Mnichově hnízdo pro své potomky. Když jedno ze šuplat začalo v půlce července "pípat", zavolali ĺidé hasiče a ti v místě našli maminku a osm malých plchů, ještě holých a slepých.

Na záchranné stanici Sabine Gallenbergerové je pak vykrmili. Asi po osmi týdnech teď bude skupinka vypuštěna na svobodu. Minulé úterý byla klec s rodinkou umístěna na pozemek s buky a ovocnými stromy, aby si plši mohli zvyknout na přírodu. Vstupy do klícky zůstaly otevřeny, aby malí bydlící mohli ven i dovnitř. Zatím jsou přikrmováni.

Podle DK přijala stanice v tomto létě přes sto plchů. Pili z láhve, krmili je ovocem a medicinsky ošetřovali…

Přes deset let zneužíval děti

Před soudem v Dessau-Roßlau stojí 59letý dosud netrestaný muž obžalovaný z toho, že přes deset let sexuálně zneužíval převážně ve svém bytě a v zahradním domku jednu dívku a jednoho chlapce, píše DK. Je stíhán za 775 případů. Poškozeným bylo na začátku devět, deset let… Věděl prý, že sex s dětmi není správný, ale nemohl se kontrolovat, nechal vypovědět svého obhájce. Na otázky senátu neodpovídá. Soudkyně vyloučila pro části procesu veřejnost k ochraně osobnostních práv obětí.