Na levém rukávu je vyobrazena houska se sekanou, známá svačinka i z Budějovic. V tomto případě šlo o reklamu sponzora klubu "gourmetfein" z Michaelnbachu v okrese Grieskirchen.

Tento producent masných výrobků je řadu let prémiovým sponzorem riedských fotbalistů, jejichž dresy provází už od sezony 2016/17. To ale mnoho médií nezaregistrovalo, než se reklama objevila na tweetu z Anglie.

Corpus delikti...
Od sousedů: Za fotku ulovené štiky zaplatí 1200 eur

"Pro sponzora a SV Ried byla taková pozornost po sestupu z bundesligy vítanou reklamou," píší OÖN. Ředitel klubu Rainer Wöllinger za to skládá velkou chválu oddělení marketingu, kde pracují velmi profesionálně, a to i na sociálních sítích. Zejména oceněná byla tam umístěná veselá reakce klubu s pseudonázvem "Leberkascity FC" s pozváním na utkání včetně poukázky na sekanou. "Při veškeré vážnosti, jde o fotbal a tomu něco takového dělá dobře, samozřejmě i ve smyslu našich věrných sponzorů," říká Wöllinger. "Že naše reklama na dresu šla takříkajíc i virálně, je pro nás velmi pozitivní a nenucená, hravá věc," potvrdil ředitel gourmetfeinu Florian Hippesroither.

Na reklamu na dresech si troufli jako jednička ve vysocekvalitní sekané z masa jen od jim známých sedláků, bez "genového inženýrství" a dochucovatel, chválí firmu v lineckém deníku. "Je to vtipná historka a nás těší, že sponzorům, kteří nám zůstali věrní i po sestupu do druhé ligy, se dostalo nadregionální pozornosti," řekl šéf marketingu klubu Tim Entenfellner. A Wöllinger doplňuje, že v minulých týdnech dostali značně víc objednávek na dresy…

Šéfa fy Daimler zabila vosa

Jochen Goetz, finanční šéf německého výrobce nákladních aut Daimler Truck, náhle zemřel "tragickou nehodou" v sobotu ve věku 52 let. Manažer za sebou nechal dvě děti. Další zpráva oznámila, že příčinou jeho smrti bylo bodnutí vosy…

Jordánec napadl a zneužil ženu

Mladá žena byla v pondělí večer cestou z práce v parku u Tegernsee napadena a sexuálně zneužita 39letým Jordáncem, napsal Donaukurier. Podařilo se jí utéct a uprchnout domů, odkud zavolala policii. Ta vyhledala pachatele v jeho bytě a zadržela ho. Nyní je ve vazbě.

Vybavili kuřata vysílačkami

Bavorský svaz ochrany ptactva zachránil podle vlastní zprávy v tomto létě technickými prostředky jedenáct kuřat lučních ptáků, kteří jsou často obětmi sekaček. V Donautalu, Donaumoosu a v Altmühlthalu vybavili 78 mláďat vysílačkami, které informují o jejich stanovištích zemědělce a ti mohou posek odložit. Ochrana přírody jim zaplatí vyrovnání.

Ilustrační foto
Od sousedů: Doznal se k zavraždění matky

"Že jen jedenáct dorostlo do schopnosti letu, ukazuje, jakých nákladů je třeba, aby alespoň pár jedinců vydrželo," píše DK. "Nejsou ale obětí jen sekaček, ale i lišek, tchořů či dravých ptáků."

Kuřata opuštějí hnízda už den po vylíhnutí. Rodiče je ještě chrání před chladem nebo deštěm, ale malí si už hledají sami potravu a urazí při tom značné vzdálenosti. Pomocí vysílaček mohou být zase nalezeni.

Hogwarts Express zase vyjíždí

Harry Potter-vlak, nazývaný The Jacobite nebo Hogwarts Express, ve Skotsku musel před několika týdny zastavit provoz kvůli problémům se dveřmi vagonů. Teď se znovu po malebných highlands rozjíždí, přinejmenším do konce listopadu.

Normálně jezdí dvakrát denně od Fort Williamu na patě nejvyšší britské hory Ben Nevis do Mallaigu na západním pobřeží. Při tom překonává také Glenfinnan-Viadukt, známý z potterovských filmů.

Svobodné město Christiania v potížích

Kodaňská čtvrť je známá svými hippies a "drogovou mílí", které v poslední době dominují gangy, píše DK. V noci na úterý občané, kteří tu bydlí, zablokovali betonovými bloky a kontejnerem Pusher Street, kde už kdysi zčásti maskovaní prodejci prodávali v malých boudách hašiš. V naději, že Christianii osvobodí od tyranie band a rockerů, píší v prohlášení. Zátarasy byly už dopoledne odsunuty.

Nehoda kočáru.
Od sousedů: Nehoda kočáru na středověké slavnosti

"Autonomní Christiania je stará přes 50 let a je vedle přístavu Nyhavn a sochy malé mořské panny největším turistickým magnetem Kodaně," píše DK. "Koncem 60. let začala dánská armáda vyklízet kasárny ve čtvrti Christianshavn. Někteří občané s přáním vést alternativní a volný životní styl pak prostor obsadili. V roce 1971 vyhlásili a otevřeli Christianii. Dánští politikové pak dodali právní rámec, pod kterým je ,svobodné město´ trpěno."

Zpěvák Naidoo nejednal hrubě nedbale

Jak náš web zaznamenal, německý zpěvák Xavier Naidoo koncem července vybočil v Rainbachu krátce před hranicí s ČR při jízdě ve sportovním voze z vozovky a srazil českého občana. Vysvětloval, že musel kýchnout a při tom ztratil kontrolu nad vozidlem. Test na požití alkoholu měl negativní.

Státní zastupitelství v Linci nyní věc uzavřelo s tím, že stíhání zastavuje. Neshledalo v jednání zpěváka žádnou hrubou nedbalost. Mluvčí úřadu doplnila, že zdravotní omezení zraněného chodce trvalo méně než čtrnáct dnů.