Sara Halmdienstová vyhrála disiplínu Cocktail, Janik Schwarz Wine Services, Lena Lengauerová byla druhá v restauračním servisu a Lukas Süß třetí v tzv. Culinary Art. Soutěžilo přes 400 účastníků ze 22 evropských zemí. Členem AEHT je také Hotelová škola a Vyšší odborné škola hotelnictví a turismu v Českých Budějovicích. Výprava z Bad Leonfeldenu je na snímku. 

Aplaus po show odsouzeného

Týden po odsouzení na tři roky a dva měsíce do vězení za krácení daně v Mnichově (náš web informoval) sklidil hvězdný kuchař Alfons Schuhbeck na premiéře kuchařské show v mnichovském Teatru bouřlivé ovace, napsala PNP. Scéna nesla ještě nedávno jeho jméno. 73letý vystoupil na závěr show a zazpíval Sweet Caroline od Neila Diamonda a zamilovanou Nemohu si pomoci od Elvise Presleyho. "Vypadal velice dojatý. Po vystoupení řekl, že si dá dva panáky - poslední dva týdny prý nebyly zrovna jeho ,hity´," napsal list. Bylo to jeho první velké veřejné vystoupení po procesu.

Sportovci roku za humny

Po třech letech koronové pauzy byly v Linci vyhlášeny výsledky 48. ročníku volby sportovců roku Horních Rakous. Stali se jimi dvojnásobná mistryně Evropy ve stolním tenisu moldavského původu Sofia Polcanová, mistr světa ve sjezdu Vincent Kriechmayr (31) a volejbalistky týmu Steelvolleys Linz/Steg. Za Kriechmayrem skončil bronzový z MS v judo Shamil Borchasvili. Cenu za životní zásluhy o judo a výkony, "Zlatého Lea" (podle zesnulého šéfa sportu OÖN Leo Strassera), převzala Sabrina Filzmoserová (42), dvojnásobná mistryně Evropy a od letošního jara přemožitelka Mt. Everestu. Tu představuje náš snímek. 

Zvláštní cena pro judistku.Zvláštní cena pro judistku.Zdroj: Deník/OÖN

Vánoční strom zkrátili

Ve čtvrtek vztyčili na lineckém Hlavním náměstí vánoční strom. Jedle je darem obce Aigen-Schlägl. Měla 33,5 metru, ale musela být zkrácena na 25 metrů. Rozsvícena tisícovkou LED-světel bude 19. listopadu. 

Stromek v Linci museli zkrátit.Stromek v Linci museli zkrátit.Zdroj: Deník/OÖN

Kdo řádil o halloweenu?

Po dvě noci řádili v lineckém vnitřním městě mladiství výtržníci, kteří mimo jiné házeli petardy na kolemjdoucí. "Identita 129 podezřelých už je zjištěna. Většinou nejde o Rakušany," píší OÖN ze zprávy zemského ředitelství policie. Je mezi nimi 28 Syřanů, 14 Afghánců, po čtyřech z Kosova, Bosny, Srbska, Rumunska a Severní Makedonie, 21 jiné národnosti. Šest žádá v Rakousku o azyl, 35 už má pozitivní vyřízení, 24 má doklad trvalého pobytu, dvanáct členství v EU. Šesti ještě nebylo čtrnáct let, 73 je ve věku 14-18, 26 mladistvých a 24 dospělých…

Pocta Gerdu Müllerovi

"Je to den, který má vyjádřit, čeho Gerd Müller ve svém příliš krátkém životě dosáhl, jak celé generace nadchl a národ rozpohyboval k následování - také dlouho po jeho smrti," řekl prezident Bavorského fotbalového svazu Christoph Kern při odhalování sochy slavného fotbalisty. Bývalého světového útočníka vyzdvihl i bavorský premiér Markus Söder. "Je také velkým vzorem člověka. Přes úspěchy zůstával vždy skromný a na zemi. Můj respekt velkému sportovci a člověku!" řekl.

17letý "léčil"…

17letý se ve Španělsku vydával za lékaře a podle úřadu nejméně dva pacienty "ošetřoval", napsal Donaukurier. Koncem září byl poblíž Madridu zatčen. Na svůj proces čeká na svobodě.

Syn provozovatelky domova seniorů v Colmenarejo oblékl lékařský oděv a oklamal mimo jiné řidiče sanitky firmy, která pracovala pro zařízení jeho matky. Nabídl své doktorské služby i záchrance a policii. Policisté, kteří při jeho zásahu v obci Móstoles v oblasti Madridu byli, pojali podezření a rychle zasáhli. Byl obviněn ze zneužití titulu. Ve Španělsku jsou za to až dva roky vězení.

Vydraží válečný řidičák Alžběty

Řidičák královny Alžběty II. z času její služby v britské armádě ve druhé světové válce má být příští týden vydražen v aukčním domě v Colchesteru. "Je jedinečný, podle mého názoru nikdy Alžběta jiný neměla, protože jej nepotřebovala, její auta také neměla žádná čísla," řekl manažer domu James Grinter. Očekávají, že průkaz prodají až za 2000 liber, ale Ginter si myslí, že zájem "projde stropem". Bývalý učitel jízd u armády prosadil, že privátní sbírka má být rozprodána až po královnině smrti.

Válečný řidičák Alžběty II.Válečný řidičák Alžběty II.Zdroj: Deník/Reeman Dansie

Olympijský vítěz už je na svobodě

Dvojnásobný olympijský vítěz v judo 1984 (LA) a 1988 v Seoulu Peter Seisenbacher (62), odsouzený na skoro pět let vězení za těžké sexuální zneužití nezletilých, je na svobodě. Pustili ho po odpykání dvou třetin trestu podmíněně z věznice ve Štýrském Hradci. Proti tomu neměl v posudku námitek psychologický znalec a státní zastupitelství souhlasilo. Podmínkou je, že bude dbát soudních pokynů, jinak si půjde dosedět zbytek trestu. O jeho případu náš web opakovaně informoval.

Jak volí královny krásy ve Vietnamu

Dinh Nhu Phuong, 21, byla korunována jako «Miss Sea and Island Vietnam 2022». Soutěž proběhla v Ha Long City v provincii Quang Ninh.

Ve Vietnamu bylo letos vyhlášeno už 22 královen krásy, napsal Donaukurier. Finále "Miss Sea" a Miss Global Vietnam, kterou vyhrála Kim Ngan, se konala téměř současně. Noviny VnExpress se druhý den ptaly, jestli dvě krásky v jednu noc nejsou trochu moc.

Historik a novinář Duong Trung Quoc to vysvětluje změnou pravidel v roce 2020, kdy vláda rozhodla, že všech 63 provincií má právo soutěže krásy pořádat. Většina akcí je financována soukromými firmami.

Vietnamské missky.Vietnamské missky.Zdroj: Deník/DK