Kdo v dražbě získá příklep, nedostane hned originál, ale životně velkou fotografii autora, na které je barevně zvýrazněna oblast kůže, která byla vydražena. Po jeho smrti bude skutečný kus kůže oddělen a vložen za sklo. Flatz tím připomíná japonskou tradici zacházet s tetovážemi posmrtně jako s uměleckými díly.

Současně bude v Pinatokéce moderny v Mnichově zahájena výstava „Flatz. Něco je špatně s body-artem" (s tvorbou s využitím těla). Do 5. května bude prezentovat performance, skulptury a multimediální prostorové instalace a také loutku Flatze v životní velikosti, nahou s mnoha tetovážemi.

Charitativní aukce Christie´s a nadace Flatz proběhne 8. února v Pinakotéce Moderního muzea v Mnichově, telefonické nabídky kupců do 15 hodin na +49 (0)89 24 20 96 80, Email: Marie Christine Gräfin Huyn mhuyn@christies.com / Kim Klühspies kkluehspies@christies.com.

DK připomíná další autorovy akce. Tak v roce 1979 mohla veřejnost ve Stuttgartu házet na jeho nahou postavu dartové šipky (500 marek za zásah, jedenáctý hod ho trefil a představení skončilo) a v roce 1990 se nechal zavěsit ve Tbilisi ve zničené synagoze na lano visící ze stromu. Jako srdce zvonu pendloval pět minut sem a tam a narážel na kovové plotny, až ztratil vědomí.

Napsal testament, v němž stanovil, kdo jakou část jeho těla dostane. Zbytek má být spálen a urna s popelem uložena pod strom. "Kůži daruji umění a tělo se vrátí přírodě," shrnuje.

Také Rakušané zdražují jídlo

V roce 2022 podražilo v Rakousku jídlo a nápoje o 11 %, loni o dalších 11,5 %. Letos ceny podle prognózy institutu hospodářského výzkumu stoupnou o 5,25 %, ale pořád o víc než obecné zdražení, které je očekáváno kolem čtyř procent.

Čí jsou snubáky a 50 kilo zlata?

close Prstýnky nedošly na správné prsty… info Zdroj: DK zoom_in Prstýnky nedošly na správné prsty…

Dolnobavorská policie hledá majitele dvou snubních prstenů, které zabavila se skoro půl milionem eur a kolem padesáti kilogramů zlata deggendorfská dopravní policie koncem října při plošném pátrání na rastu Bayerwald-jih na A3, informuje PNP. Ve vozidle jeli 60letý muž a 42letá žena.

Na vnitřní ploše prstýnků ze zlata ryzosti 585, který označuje 14karátové výrobky, je vygravírováno „Gert 31.08.2023“ a „Heike 31.08.2023“. K neproclenému zboží se nikdo nehlásí.