V mančaftu byli mj. bývalý profiboxer Axel Schulz a boxerská trenérská legenda Ulli Wegner. Zpracovali kila italského kadeřavého salátu "Lollo Bionda", hory cibule a sudy chlopní Bismarckových sledů z Baltu, marinovaných v octu, oleji, cibuli, hořčičných semínkách a bobkových listech.

"Chlebíček" byl dlouhý 6,68 metru. Dosavadní rekord RID, vytvořený ve Šlesvicku-Holštýnsku, měřil 4,40 metru. Domke řekl, že nejtěžší bylo dlouhý chlebíček rozpůlit; obstaral si k tomu zvlášť dlouhý nůž. Část výnosu z ochutnávky připadne podpůrnému spolku dětského hospice Leuchtturm.

Na ilustračním webu Deníku ze zdroje DK jsou vlevo Axel Schultz, vpravo André Domke.

Pracují od zítřka "zadarmo"

31. října, v tzv. Equal Pay Days, budou mít muži v Rakousku vyděláno tolik, kolik ženy až koncem roku. Bezdětní maturanti dostávají 98 % platu otců s maturitou, bezdětné ženy 88 %, matky 84 %. Akademicky vzdělaní muži bez dětí vydělávají jen 79 % hrubého platu otců.

V branžích nízkých platů pracují hlavně ženy - v kadeřnictví, kde je jich 90 %, berou průměrně za hodinu 12,5 eura hrubého. Na druhé straně v nejlépe placených zaměstnáních jsou převážně muži, v představenstvech a na ředitelstvích je jich 80 %. Vydělávají kolem 51,4 eura, jak spočítal Momentum Institut, který má blízko k odborům.

Našli vraha po 44 letech

Mnichovská policie našla důvodně podezřelého po 44 letech a vzala ho do vazby. "Jedná se o nyní 70letého důchodce s britským pasem," napsal DK.

O silvestru 1978 měl usmrtit opakovanými ranami do hlavy tehdy 69letého v jeho bytě. Poškozený nepřišel na smluvenou mši a nereagoval na telefony. 2. ledna ho našli mrtvého ve vaně. V bytě chyběly peníze a cennosti.

Ilustrační foto.
Od sousedů. Mladiství zabili nožem bezdomovce

Při vyšetřování nevyřešených případů byly v roce 2005 přezkoumány stopy DNA z bytu. V listopadu 2021 přišlo souhlasné hlášení z Anglie a letos na jaře byl podezřelý vzat do vazby.

Druhý nejteplejší říjen

Říjen v Bavorsku byl po předběžných zjištěních druhý nejteplejší nejméně od roku 1881, píše DK. V odhadovaném průměru teplot 11,6 stupně se dělí o druhé místo s rokem 2001. Jen rok 2022 byl s 11,9 stupně teplejší. V průměru období 1961-90 bylo 8,1 stupně. Bavorsko bylo v říjnu nejslunečnější a nejsušší zemí SRN - slunce svítilo 140 hodin, v referenční periodě průměrně 118. Spadlo 66 litrů srážek na metr čtvereční.

Do cirkusu s Bayernem

Před pohárovým utkáním Bayernu se třetiligovým FC Saarbrücken (středeční termín je ale nejistý, hřiště soupeře je pod vodou) půjde kompletní Bayern s rodinnými příslušníky a včetně vedení dnes na zvláštní představení cirkusu Roncalli. Klub k tomu pozval děti z pěstounských rodin, sociálních ústavů nebo se zkušenostmi s uprchlíky, napsal Donaukurier.

Když se lanovka zastaví…

V neděli odpoledne technický defekt automaticky zastavil lanovku na Dachstein-Krippenstein na úseku ke stanici Gjaid. 27 pasažérů dvou gondol muselo být evakuováno. Průvodčí je bezpečně spustili po záchranných lanech, která se nacházejí v gondolách. Akce trvala asi dvě hodiny. "Trosečníky" horská služba doprovodila do údolí.

Ilustrační snímek lanovky.Ilustrační snímek lanovky.Zdroj: Zdroj: DK

Podvodníci z Kostariky škodili

Vyšetřovatelé kybernetové kriminalistiky v Bavorsku zatkli důvodně podezřelého 40letého, který jako hlava větší bandy provozoval minimálně jedno callcentrum v Kosovu. Více než 70 lidem ze SRN a Rakouska způsobili škodu přes 5,5 milionu eur. Podle policie dosahují škody z více volacích center bandy po světě přes 22 milionů eur.

Pravděpodobná hlava skupiny byla zatčena speciálními jednotkami kostarické a německé policie už 29. srpna v Puntarenas. V mužově bytě zajistili majetky v milionové výši, mezi nimi nemovitosti a částky v kryptoměně. Podezřelý má být vydán do SRN. Šest účastníků skupiny už bylo odsouzeno, dva jsou obžalováni. 42letý, pokládaný za vůdce bandy, je na útěku.