Lanovka musela být zastavena, dvě kabiny s celkem 20 cestujícími zůstaly ve volném prostoru. Záchranná kabinka nemohla být kvůli padáku v lanech nasazena. Na vrcholku hory bylo dalších padesát lidí, mezi nimi kojenci, staré osoby a jedna těhotná, s nimi také dva psi.

Horská služba vylezla po lanech ke kabinám ve výškách 20 a 30 metrů, nasadila pasažérům záchranné pasy a pomocí speciální sestavy je spustila bezpečně na zem. Další záchranáři postupně odváděli trosečníky na hoře k dolní stanici, podle jiných zpráv odletěli vrtulníky. Ve 21.20 evakuace skončila.

Nesrovnatelně těžší a zdlouhavější bylo vyprošťování parašutisty, jak řekla mluvčí policie v Traunsteinu. Tady záchrana vrtulníkem nebyla možná, proto se muži horské služby k muži už potmě dostali několik set metrů lezením po laně z vrcholové stanice. Při tom překonávali nosné sloupy lanovky. Speciálním zařízením ho spustili před druhou hodinou v noci a preventivně ho dopravili do nemocnice.

Doživotí za vraždu bohaté vdovy

Soud v Mnichově poslal v pátek na doživotí do vězení 34letého Syřana za vraždu staré vdovy, která ho finančně podporovala a dokonce tohoto vyučeného autolakýrníka ustanovila jediným dědicem. Podle senátu se loni v lednu pohádali a obžalovaný ji zabil ze strachu, že už od ní nic nedostane. Chtěl se dostat k jejím penězům, aby mohl vyrovnat své dluhy…