Důvodem má být text Layla interpretů Robin & Schürze, podle kritiků sexistický. Aktuálně je tento "ballermannský hit" na prvním místě singlů v Německu. DJ vysvětluje, že celostátní diskusi vyvolalo, že píseň je o postitutce.

Würzburg už dříve uzavřel s provozovateli lidových slavností dohodu, že už nebudou hrát sporný Donaulied o znásilnění, ani další skladby s rasistickým nebo sexuálním obsahem.

Párty-hit Layla zakázali také na obří rýnské slavnosti v Düsseldorfu od 15. do 24. července, kam chodí až čtyři miliony návštěvníků. Pořadatele, populární klub střelců Sv. Sebastiána, pobouřil obsah této písně. Předseda spolku Lothar Inden řekl agentuře, že píseň neznal, ale když se seznámil s obsahem, musí konstatovat, že text v žádném případě neodpovídá tradicím a zvyklostem jejich tradičního klubu.

Podle překladu Spotify je o svěřování neznámého muže před jeho obchodem kolemjdoucímu mladíkovi, že má bordel a bordelmamá se jmenuje Layla, která je hezčí, mladší a nadrženější… Mladík to chtěl vidět zblízka, vešel a byla tam - pěkné tělo, blond vlasy… Refrén už je tvrdší, "ta děvka Layla, naše Layla…"

Spolkový ministr spravedlnosti Marco Buschmann (44, FDP) se k věci vyjádřil na twitteru: "Texty šlágrů nemusíme mít rádi. Můžeme je shledávat dokonce hloupými nebo nechutnými. Úředně je ale zakazovat, to už shledávám být o číslo příliš…"

Dvanáctiletý genius

Laurent Simons, belgicko-nizozemský chlapec, během jediného roku ukončil studium fyziky na Univerzitě v Antverpách a otec Alexander mohl DPA s hrdostí sdělit, že zase s vyznamenáním! Podle DK přemýšlí o další škole - snad prý o medicíně… Teď má ale prázdniny a tedy hraní si s kamarády a cestování. Má IQ 145! V osmi letech udělal maturitu, pak studoval elektrotechniku v Eindhovenu. Začátkem roku byl hostujícím studentem Univerzity Ludwiga Maximiliana v Mnichově a institutu Maxe Plancka pro kvantovou optiku ve výzkumném centru Garching. Tam spolupracoval na výzkumném projektu vyhledávání nejmenších rakovinných buněk v krvi pomocí laseru. "To už se velmi přiblížil svému snu - chce totiž pracovat na umělé náhradě orgánů," uzavřel DK. Na snímku screenshotu je Laurent v roce 2018. 

close Genius Simons. info Zdroj: Deník/DK/screenshot zoom_in Genius Simons.

Není nad fotbal (i) ženský

Úterní utkání ME ve fotbale žen SRN-Španělsko 2:0 sledovalo na Erste 8,02 milionu německých televizních diváků (34,3 %). Komedii Zlato, vezmi si ji! s Kebekusovou a Mehmetem shlédlo na ZDF 2,6 milionu (11,1 %). Kriminálku "Marie Brandová a píseň smrti a lásky" na ZDFneo si pustilo 1,74 milionu (7,4 %). Seriál Navy CIS na Sat.1 přitáhl 1,15 milionu (5 %), show nejveselejších zmatků na ProSiebn 750 000 fandů (3,2 %). Americký akční film Speed 2: Cruise Control na Kabel.1 se Sandrou Bullockovou vidělo 730 000 lidí (3,2 %), atd.