Holčička před dvěma roky onemocněla a třeba desetkrát denně zvracela. Podle obhájkyně to rodičům nepřipadlo divné, protože dítě mělo od narození problémy se zažíváním. Zvracelo při každém nachlazení. Rychlé testy na covid měla vždycky negativní.

Ukázalo se, že onemocněla starší verzí korony. Jediné, co v sobě udržela alespoň půl hodiny, byla pomerančová šťáva s černým čajem. V noci na 25. říjen se ale dítě probudilo a krátce nato se zhroutilo. Když přestávalo dýchat, zavolali záchranku. Na dětské klinice ve Štýrském Hradci ale zemřelo na multiselhání orgánů v důsledku dehydratace.

Podle soudního znalce mělo být v lékařské péči už 22. října, kdy rodiče museli vidět, že potřebuje intenzivní lékařskou pomoc. "Vy jste ale ještě pět dnů dlouho přihlíželi," vytkl jim šokovaný soudce. Ještě tři hodiny před vynecháním dechu jí mohlo být pomoženo…

Soudce uznal oba vinnými usmrcením z hrubé nedbalosti a uložil jim po deseti měsících podmíněně na tři roky.

Nepovedený šlechtický synáček…

"Listina námitek proti němu je obsáhlá jako seznam jeho předků. Ani pět jeho křestních jmen a pravý šlechtický titul ho neuchránily před tím, aby se 12. ledna spektakulárně projevil ve Vídni jako podvodník," napsaly rakouské Heute.

"Když na svůj ještě nezaplacený Maserati Levante namontoval odcizené poznávací značky, chtěli ho policisté před Ritz-Carltonem kontrolovat. Z Drážďan pocházející hrabě šlápl na plyn a vezl na haubně policistu patnáct metrů. ,Vypil jsem dvě malé láhvičky vína a chtěl jsem se proto ztratit, ale spletl jsem si pedály,´ prohlásil. Zatýkali ho s napřaženou pistolí."

Soud mu podle Heute spočítal, že dosud nezaplatil ani cent z úvěru 60 000 eur na Maserati, 85 739 eur ze 39 smluv na mobily, četné účty za pohonné hmoty a útraty při vinobraní.

Ve Weidenu v Burgenlandsku 13. listopadu 2022 zranil desetkrát v Německu trestaný 48letý muž chodkyni, když se 1,78 promile a bez řidičáku sebraného pro opilost ,přeparkovával´ a vyvrátil sloupek se značkou na zeleném pásu vedle vozovky. Ten letěl vzduchem, zasáhl kolemjdoucí ženu do zad, zlomil jí tři žebra, šest plotýnek a způsobil krvácení sleziny. Soud mu pravomocně uložil tři roky a dva měsíce vězení.

Také Volksblatt popisoval skutky "ratolesti prastarého šlechtického rodu". Soud ho potrestal za těžký podvod, odpor ke státní moci, těžké ublížení na zdraví, nedbalostní ublížení a padělání dokladů. "Je to tvrdá lekce, ale já ji beru," řekl šlechtic po vynesení rozsudku.

Vícekrát soudně trestaný hrabě s německým a rakouským občanstvím byl v roce 2021 propuštěn z německého vězení a odjel k rodině do Rakouska. Uváděl, že pracuje jako obchodník, žil ale hlavně z dědictví po rodičích. Tankoval osmnáctkrát kdekoliv bez zaplacení, přičemž někdy uváděl i své pravé jméno a sliboval, že se vrátí. „Já jsem ztratil přehled, paní radní," vysvětloval předsedkyni senátu. Během času se prý jeho vzdušné zámky rozpadly… Omluvil se také státní zástupkyni za to, že musela vícekrát rozšiřovat jeho obžalobu.

Chtěl zabít sekyrou švagra

26. března se 38letý Turek narozený v Rakousku pokusil v centru Riedau usmrtit svého švagra (37) řeznickou sekyrkou. Od středy 5. července se bude v Riedu zodpovídat z pokusu vraždy.

Kritického dne kolem 20.30 obviněný hrozil kolemjedoucímu švagrovi, že po jeho autě hodí láhev. Pohádali se a postrkali. Když se za pár hodin znovu potkali, hodil po vozidle pivní láhev doopravdy. V hádce ho opakovaně vyzýval, aby šel blíž, že ho zabije, pak vytáhl 30 centimetrů dlouhou řeznickou sekyrku s ostřím dlouhým 17,5 centimetru a šel s ní proti příbuznému. Dva lidé, alarmovaní křikem, zabránili nejhoršímu.

Státní zástupce označil tvrzení obviněného, že chtěl švagrovi jen pohrozit a měl u sebe sekyrku proto, aby si ji nechal u kebabového stánku nabrousit, za životu zcela vzdálené. Obžalovaný přes značnou opilost (1,74 promile) postupoval velmi plánovaně. Také to, že jeho manželka svého bratra krátce před útokem telefonicky varovala, je dalším důkazem.

Rozhodnutí bude na osmi přísedících. Obžalovanému hrozí až 20 let odnětí svobody.

Popeláři svým autem zaškodili

Škoda kolem 9000 eur vznikla podle PNP při nehodě vozidla svážejícího odpad ve čtvrtek ve Zwieselu. Jeho 45letý řidič vyprazdňoval popelnice stojící na pravém kraji vozovky. Když chtěl popojet k dalšímu domu, přehlédl, že ho právě předjíždí 80letá místní občanka. Popelářský vůz auto důchodkyně nabral a posadil ho na zaparkovaný osobní vůz. "Všichni účastníci nehody to odnesli leknutím," končí zprávu Donaukurier.

Bohatí Bavoři

V Bavorsku žije podle dat z roku 2019 celkem 6365 lidí s milionovým příjmem, píše DK. Danili v průměru 2,8 milionu eur, celkem 17,8 miliardy. "0,1 procenta plátců daně v zemi tak pokrylo 10,2 procenta veškeré daně z příjmu, 6,7 miliardy eur," dodává deník.

Nejvyšší hustota milionářů je v okrese Starnberg, kde jich je 229 na 100 000 obyvatel. 3496 nejvíc vydělávajících bydlí v Horním Bavorsku, z nich 1983 ve městě nebo okrese Mnichov.

Podmínka za sterilizaci postižených

Okresní soud v Mnichově uložil podmíněné tresty třem obžalovaným. Lékař z Grünwaldu, který dvěma osobám zákrok provedl při tříselné operaci, dostal za úmyslné těžké ublížení na zdraví rok, rodičovský pár, který postiženého syna k lékaři přivedl, byl potrestán devíti měsíci za navádění k ublížení na zdraví.

Žalovány byly dva případy. V jednom sterilizoval v roce 2016 lékař 17letého autistu při operaci třísel, ve druhém případě poprosili o tento úkon rodiče tehdy 24letého postiženého syna.

Soud uvěřil lékaři, že se v prvním případě jednalo o přehlédnutí a záměnu dvou pacientů, a ve druhém případě že si myslel, že bude stačit, když matka postiženého pacienta podepíše svolení s přerušením jeho chámovodů.

"Je to citlivé téma vzhledem k dějinám naší země," řekl předseda senátu Matthias Braumandl. U obžalovaných neviděl žádnou "kriminální energii", ani blízkost k nacistickému rasismu. Všichni tři vycházeli z přesvědčení, že nedělají nic špatného. Pro sterilizaci člověka, který je v opatrování, ale platí v Německu - také s pozadím statisíců nuceně sterilizovaných za nacismu - zvláštní zákonné překážky, v nynějším znění z roku 1992.

Pacient musí mít zvláštního zmocněnce, opatrovníka, a zákrok musí schválit soudní rozhodnutí. Příslušné soudy povolují v Německu kolem 100 sterilizací ročně.

Soud uložil 53letému chirurgovi, který zákoky provedl, také účast na školení o vysvětlovacích povinnostech lékaře a podmínkách ošetřování pacientů s opatrovatelem.

Obec pokutuje bouchání dveřmi aut

V Erdmannhausenu a několika dalších obcích německého jihozápadu se rozhodli za hluk vyvolávaný motorovými vozidly majitele pokutovat, píše Donaukurier. Obecní rada bádenskowürttemberské obce s 5000 obyvateli přijala jednomyslně pravidla proti nadměrně hlasitému zavírání dveří aut a zbytečnému běhu jejich motorů. Podkladem je usnesení sněmu obcí této spolkové země ke stanovení pravidel, které může být při "místní potřebě" přijato do policejního řádu. Podle sněmu jde speciálně o hluk z privátních pozemků…

Schwarzenegger vydal o sobě knihu

Šampion v bodybuildingu, filmová hvězda, guvernér Kalifornie - Arnold Schwarzenegger (75) to dotáhl daleko, píše Donaukurier. "Terminátor teď prezentoval v Los Angeles exkluzivní fotoknihu ,Arnold´, popsanou jako fotografickou poctu, která dokumentuje jeho cestu z jednoduchých poměrů k Mr. Olympia, filmové hvězdě a guvernérovi. Na scéně Academy Musea řekl, že to byl tvrdý dlouhý proces získat všechna fotopráva. Ve dvojsvazkovém vydání jsou jeho portréty od známých fotografů, mezi nimi Andyho Warhola, kterému se pochlubil 1977 svými svaly, Annie Leibovitzové, jak ho viděla v roce 1988 na bílém koni s cigárem a holou hrudí, Richarda Avedona nebo Herbyho Rittse…

"Kniha Arnold má jen 1947 kopií, všechny podepsané. Stojí 1500 dolarů, v Art Edition limitované na 100 výtisků až 15 000 dolarů, s fotkou Schwarzenberga na lyžích od Leibovitzové z roku 1997…", uzavírá zprávu DK…