Policie dosud vycházela z jeho výpovědi, že byl předtím na promenádě kolem řeky kolem čtvrté hodiny v noci udeřen někým neznámým láhví do hlavy, ztratil vědomí a byl oloupen. Synek prý nato sám slezl z kočárku, spadl do řeky a utonul.

Asi 80 minut po udávaném přepadení - v 5.20 hodiny ráno - byl otec v bezvědomí nalezen kolemjdoucím. Tak dlouhé době zase neodpovídal pokles jeho tělesné teploty do prvotního ošetření. O hodinu později byla v řece o 600 m níž nalezena mrtvola dítěte. Rodiče usmrceného chlapce vypsali za rozhodující kroky k odhalení pachatele odměnu 30 000 eur.

Vyšetřovatelé začali otce podezírat především proto, že láhev, kterou byl údajně sražen, přivezl sám v kočárku. Bylo to vidět na videu hlídací kamery. Kromě toho zahodil svůj mobil do koše na odpadky u místa činu. Zranění na jeho hlavě neodpovídalo popisovanému úderu. Počítač kroků na jeho handy byl vypnut až dvě hodiny před nalezením telefonu a údajného lupiče obviněný přesněji popsal až při druhém výslechu. Výsledky vyšetřování nasvědčují tomu, že k žádné loupeži nedošlo, a od dalšího pátrání po jejím pachateli policie ustoupila.

Obhájce naznačil, že policie jeho mandantovi podsouvá, že synka zabil a hodil do řeky, aby ho vysvobodil z jeho nemoci. "Můj klient je z takového obvinění šokován a vehementně je popírá," píše Tiroler Tageszeitung. Advokát míní, že v žádném případě není zjišťováno, že by láhev údajně zachycená v kočárku byla onou útočnou. Pochybuje o tom i vyhodnocení záběru spolkovou kriminálkou.