Zjištění členové bandy jsou ve věku 21 až 46 let. S dalšími spolupachateli měli vytvořit "kriminální spolčení s cílem na spolkovém území organizovaně krást motorová vozidla". Ukradli také tři páry poznávacích značek a namontovali je na odcizená vozidla. Další čtyři útoky zůstaly ve stadiu pokusu. 27letý, který fungoval jako organizátor a technik, byl už v červnu odsouzen v Linci na čtyři a půl roku. Koncem listopadu byl na základě evropského zatykače zadržen v Čechách a do Rakouska vydán 46letý obviněný, už také trestaný v Rakousku. Doznal se a je ve vazbě v Linci. Za různá vloupání seděl už také v Německu. Tři neděle před prvním z trestných činů v Linci byl z vězení propuštěn.

Našli ho poprvé také u Dunaje.
Od sousedů: Zubař si v šatně filmoval zaměstnankyně

Bavor dluží průměrně 2810 eur

Bavorsko zadlužení na hlavu v covidové krizi minulých let silně vzrostlo, píše DK. Koncem roku 2001 bylo 2810 eur, před začátkem pandémie koncem roku 2019 jen 2056 eur. V SRN je toto zadlužení lidí nejnižší ze všech spolkových zemí. Ke zvládnutí pandémie si ale Bavorsko vzalo kredity v celkové výši 15,9 miliard eur, nejvíc ze všech zemí státu.

"Milost" Třem králům

Tři králové tvůrce Martina Scheibleho z vánočního betléma v Ulmu, které vyvolaly bouřlivé diskuse v celém Německu postavou černého krále Melichara (na snímku druhý zleva), budou od 19. února znovu vystaveny pod titulem "Musíme mluvit" v muzeu v Ulmu, píše DK. V říjnu 2020 bylo oznámeno, že ulmská obec už nechce Krále kvůli této údajně rasisticky prezentované postavě vystavovat. 

Závadoví králové?Závadoví králové?Zdroj: Deník/DK

Ubodal seniora

Jak DK uvedl, 30letý z Kufsteinu dostal v Innsbrucku doživotí za vraždu 77letého muže. V červnu 2020 ho usmrtil na břehu Innu v Kufsteinu 29 ranami nožem. Obhajoval se, že poškozený a jeho otec ho v minulosti zneužili. Jak, to obžalovaný neuvedl.

Pokuta za sto koček

Za masové držení koček ve špatných podmínkách potrestal úřední soud v Ahrensburgu matku a dceru ve věku 78 a 55 let narovnáním - musejí zaplatit 300 eur spolku ochránců zvířat, píše DK. Především mladší obviněná tvrdila přes předložené fotografie, že chovaly jen 43 koček a s láskou o ně pečovaly. S rozhodnutím souhlasila až poté, kdy žalobce a soudce přesvědčily její matku. V srpnu 2019 zachráněná zvířata byla umístěna do devíti různých útulků a momentálně jsou už u nových majitelek.

Těžké hledání v horách...
Od sousedů: Pátrání po Čechovi na Šumavě stále pokračuje. Zatím marně

Učí se ze dvora školy

Ze strachu před nákazou covidem sleduje 13letá žákyně z Hagenu od začátku týdne výuku své třídy jen ze školního dvora, kam jí škola přistavila stolek a židli, napsal DK. O přestávkách se ohřívala v budově školy. Mezitím se našel kompromis - nyní se bude učit online v separátním prostoru školy. Ta prý má porozumění pro starosti dítěte, které je rizikovou pacientkou.