Pět lidí bylo zraněno, na osobním autě je totální škoda, píše PNP. Škody jsou kolem 12 000 eur. Jak majitelé nemovitosti uvedli, došlo tady už k více nehodám, jejich dům byl na stejném místě naposledy opravován letos… Hasiči rodině pomohli uzavřít otvor ve zdi provizorně dřevěnými deskami. 

Vánoce v krabici od bot

Tak zní motto letošní vánoční humanitární akce ve Freilassingu. Její iniciátorka Barbara Hedrichová s týmem, kteří patří k asi 10 000 dobrovolníkům tohoto projektu v zemi, shromáždili ve městě a okolí rekordních 3206 balíčků dárků (na snímku Deníku/PNP/Ernst Peter při nakládce). Přitom korona letos poslala celé třídy a školy do karantény, připravené balíčky nemohly děti odevzdat, mnoho lidí vzdalo nakupování a lidé měli s covidem samozřejmě své vlastní starosti, připomíná Hedrichová. Teď balíčky míří za dětmi, pro které budou možná jediným dárkem, do krizových regionů na celém světě, uzavírá list.

Bavorský "Ježíšek" se potí

"Nebeská vánoční filiálka" v dolnofranckém Himmelstadtu, jediná v Bavorsku, dostala tisíce přání a vzkazů nejen od dětí, napsal Donaukurier. Teď už je vlastně "po čase", ale dokud sem budou psaní docházet, odpoví na ně, slibuje dobrovolná vedoucí tohoto nebeského úřadu Rosemarie Schotteová (81). Na dětské dopisy odepisuje od roku 1993, letos se 35 dalšími dobrovolníky. Už napsali asi 40 000 odesilatelům, zčásti osobními dopisy, jindy standardizovaným vzkazem Ježíška. Loni poslali asi 60 000 zásilek. Jejich úřad s adresou „An das Christkind, Kirchplatz 3, 97267 Himmelstadt“ funguje od roku 1986. Tehdy jim chodilo kolem 3500 dopisů Ježíškovi ročně.

Ovcí v Bavorsku ubývá

Podle ředitele bavorského svazu chovatelů ovcí Martina Bartla je v zemi kolem 206 000 chovných ovcí. V roce 2010 jich bylo ještě 233 588. "Jako v jiných odvětvích zemědělství, starší ovčáci nebo vedoucí provozů často nenacházejí nástupce, protože chov ovcí je nákladný a výnosy nejsou růžové," uvádí DK. Podle Bartla pracuje vedoucí ovčína na plný úvazek až šestnáct hodin denně. V současnosti problém zostřují vlci…

Sumec ucpal odtok

"Na twitteru koluje video, na němž je obrovský sumec dlouhý přes dva metry vytahován jeřábem z odtokové roury," píše DK.

Scéna se měla odehrávat začátkem týdne v Linci, podle ingolstadtského listu na území fabriky VÖEST na Dunaji. Podle deníku Kronen Zeitung museli být k odstranění "překážky" v odtokové rouře firmy povoláni specialisté. Expert Maximilian Mahdalik odhadl délku ryby na dva a půl metru a váhu přes sto kilogramů. "Pořádná, ale nic mimořádného," ohodnotil. List dodává, že odvoz sumec nepřežil.

Zabila pečovatelka pacientky?

DK napsal, že za usmrcení čtyř bezbranných obyvatelek postupimského domova pro postižené navrhl pro 52letou obžalovanou státní zástupce trest odnětí svobody na 15 let a uložení doživotního zákazu výkonu povolání. Má být umístěna na psychiatrii. Rozsudek má být vynesen ve středu.

Koncem dubna měla čtyři obyvatele domova ve věku mezi 31 a 56 lety zabít nožem na jejich pokojích. Předtím se marně snažila dvě z obětí uškrtit. Doživotí "unikla" posudkem znalkyně o silně zmenšené odpovědnosti osobnostní poruchou. Podle obhájce byla po traumatických zážitcích v dětství s násilnou a odmítající matkou "ovládána vnitřním monstrem", což vedlo ke smrtícímu výbuchu násilí.

Obžalovaná se poprvé ke skutkům vyjádřila až v posledním slově. Nabídla pozůstalým omluvu.

Škodič zmizel

Neznámý řidič audi poničil v noci na neděli zahradu v Maria Schmollnu a nechal se z místa odtáhnout traktorem, píší OÖN. Na "projížďce" narazil do tří stromů, betonového pilíře, asi třímetrové túje, zahradního světla a stříšky vchodu. 83letý majitel domu nic neslyšel a zkázu viděl až ráno, kdy odcházel. Policie na místě našla části modré karosérie, nasvědčující Audi A4 od roku výroby 2004.