Chlapce měl útočník po návštěvě vrátit, ale přišel sám. Dítě našli v sobotu večer mrtvé v Dunaji. Jak dlouho v řece leželo, nebylo do naší uzávěrky zjištěno. Pokračovalo také pátrání po zmizelém otci. V bydlišti a na pracovišti se nenacházel. V minulosti už měl vysloven zákaz přibližování k ženě a jejímu bytu.

Tragédie ukrajinské rodiny

Při nehodě sedmičlenné rodiny z Ukrajiny v mikrobusu ráno v sobotu na dálnici A5 u Gaweinstalu (okr. Mistelbach) zahynuli sedmiměsíční a tříleté dítě a jejich prarodiče. Čtrnáctiletý chlapec, 40letý otec a 30letá matka byli lehce zraněni.

Vozidlo se kolem sedmé hodiny dostalo ve smyku na násep vpravo, prorazilo mostní zábradlí a po několika kotrmelcích zůstalo ležet "o patro níž" na vedlejší cestě. Řidič řekl, že měl vteřinový mikrospánek.

Rodina měla v Polsku povolení k pobytu a cestovala mikrobusem s polskými značkami. Národnost osob nebyla jednoznačně zjištěna, nebyl nalezen žádný jejich osobní doklad, poznamenal DK.

Sousedé vzpomněli stavby berlínské zdi

13. srpna 1961 začala stavba Berlínské zdi, připomíná Donaukurier. Měřila 155 kilometrů…

U příležitosti výročí vzpomněl durynský předseda vlády Bodo Ramelow obětí hraničního režimu NDR. "Zeď roztrhala na více než 28 let rodiny a přátelství, vykořenila lidi a vedla k nesmírnému utrpení," řekl levicový politik. "Jsme v myšlenkách také u všech, jejichž snaha po svobodě jim přinesla špiclování, pronásledování, omezování nebo vězení…"

Zeď zpečetila německo-německé rozdělení. Vedení NDR tak chtělo zastavit masové přesuny do západní části Berlína a do spolkové republiky, které brzdilo hospodářství NDR a destabilizovalo stát, vysvětluje DK. Podle údajů Nadace berlínské zdi bylo za tuto dobu na zdi usmrceno nejméně 140 lidí, nebo přišlo o život v souvislosti s hraničním režimem NDR. "V regionech NDR, sousedících se SRN, byla hranice uzavřena už na jaře 1952 postřelovacím koridorem hlubokým 500 metrů a pětikilometrovým pásmem zákazu vstupu lidí, kteří tu neměli trvalý pobyt."

Zabavili 80 koček a 40 psů

Při kontrole statku v Miesbachu našli veterináři v obydlí Karoly H. a její rodiny, neužívaném k bydlení, trus, ve sklepě a na balkonu mrtvá zvířata. "Něco takového jsem ještě neviděl," řekl úřední veterinář. "Šli jsme do domu s FFP maskami, ale stejně jsme museli potlačovat dávicí reflex ze zápachu." Zvířata byla napadena parazity a totálně vyhladovělá.

Loni chovatelce při kontrolách od července do října odebrali 139 psů a koček z tohoto "Animal Hoardingu". Zvířata byla rozdělena do 16 domovů. Karola H. měla zaplatit za jejich zásobování a ubytování přes 200 000 eur. Navíc jí bylo zakázáno další držení psů a koček, nikoliv drůbeže a skotu, která na statku také měla.

Rozhodnutí napadla žalobou ke správnímu soudu v Mnichově. Ten ji ve všech bodech zamítl. "Dokumentace z místa mluví jednoznačnou řečí - v takových podmínkách nemohou být zvířata držena," sumarizoval. Rozsudek není pravomocný - chovatelka se může odvolat k bavorskému správnímu soudu.