close Jiří Šesták, senátor za hnutí Občané pro Budějovice. info Zdroj: Deník zoom_in Jiří Šesták, senátor, HOPB:
Avizovanou rezignaci vnímám jako dobrý krok. Ke jmenování pana Ondráčka nemělo nikdy dojít, protože si myslím, že lidé, kteří jsou svázáni s minulým režimem takovým způsobem jako pan Ondráček, by neměli mít kontrolu nad bezpečnostními složkami v parlamentu. Myslím, že signálů, aby k této blamáži vůbec nemuselo dojít, bylo dostatek. Když už k ní došlo, jsem rád, že vybudila veřejné mínění do té míry, že pod tím tlakem pan Ondráček odstoupil. Je dobře, že lidé to vnímají jako špatný signál pro naši zemi a že se tomu postavili a dali jasně najevo, že tyto věci by se neměly dít.
close Jan Bauer, předseda TTC Prachatice. info Zdroj: Deník / Vladimír Klíma zoom_in Jan Bauer, poslanec, ODS:
Rozhodnutí pana Ondráčka odstoupit vítám. Jeho následné vulgární výroky na adresu včerejších demonstrantů ho navíc nevyloučily jen z vedení komise pro GIBS, ale ze slušné společnosti. Andrej Babiš a KSČM by nyní měli veřejnosti sdělit, jaký handl v souvislosti s odchodem Ondráčka udělali. Pokud bude vláda bez důvěry Andreje Babiše u vesla i nadále, bude bohužel návrat bývalých komunistických kádrů na důležité posty pokračovat.
close Jaroslav Větrovský info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in Jaroslav Větrovský, senátor, ANO:
Já si myslím, že to bylo jediné možné a správné rozhodnutí, které udělal. A zaplaťpámbu, že ho udělal.
close Ondřej Veselý (ČSSD Písek) info Zdroj: Archiv Ondřeje Veselého zoom_in Ondřej Veselý, poslanec, ČSSD:
Odstoupení Zdeňka Ondráčka vítám. Byl jsem připraven hlasovat pro jeho odvolání, pokud by k takovému hlasování došlo. Je to podle mého dobrá zpráva pro Českou republiku.
close Lukáš Kolářík (Piráti), 33 let, OSVČ info Zdroj: Archiv Deníku zoom_in Lukáš Kolářík, poslanec, Piráti:
Celá ta záležitost s odvoláním pana Ondráčka z funkce předsedy stále komise pro kontrolu GIBS byla až nešťastně nafouknutá. Nemuselo k tomu vůbec dojít, kdyby pan Ondráček odmítl nominaci svého klubu do této pozice. Nakonec kvůli němu vyšly do ulic tisíce lidí a on se tak dostal do nepříjemné situace, kdy, jak pronesl ve Sněmovně, čelil i výhrůžkám. Jeho rezignaci naprosto chápu a zároveň ji vítám. I přes jeho kompetence zkrátka není možné, aby se odpoutal od své minulosti. I když je předsednictví v této komisi spíše formální a nepřináší žádné nadstandardní pravomoci, tuto symbolickou facku jsme my, Piráti, zkrátka nemohli tolerovat. A veřejnost nám svými demonstracemi dala za pravdu. Nakonec vše dobře dopadlo, a to i pro rodinu pana Ondráčka, která dle jeho slov touto záležitostí trpěla.
close Tomáš Jirsa. info Zdroj: Deník/ Václav Pancer zoom_in Tomáš Jirsa, senátor, ODS:
Myslím, že by měli odstoupit všichni, kteří ho volili. Kauza Ondráček začala ohrožovat i samotného Babiše. A tak to takhle soudruzi elegantně vyřešili.
close Jan Bartošek (KDU-ČSL), 45 let, místopředseda Poslanecké sněmovny info Zdroj: Archiv Deníku zoom_in Jan Bartošek, poslanec, KDU-ČSL:
Děkuji všem občanům, kteří jasně dali najevo, že si nepřejí návrat estébácko-bolševického režimu do nesvobody.