Landštejn V seriálech Vyprávěj a Svatby v Benátkách hraje tak trochu arogantní frajírky, ve skutečnosti je ale Ondřej Veselý úplně jiný. Příjemný, veselý muž, se kterým se dá mluvit naprosto o všem. Navštívili jsme ho na chatě v lese nedaleko Landštejna, kde si užívá volné chvíle a kam často jezdí přímo z otáčivého hlediště v Českém Krumlově.

„První, co udělám, když sem po delší době přijedu, je, že vyjdu na molo u rybníka hned před chatou, jen tak tam stojím a relaxuji," říká Ondra a ukazuje na úžasný výhled do přírody Jindřichohradecka. „S kýmkoliv, koho sem poprvé vezmu, vždycky jdeme na molo," směje se sympatický herec.

Na chatě se prý rozhodně nikdy nenudí. „Když sem s přítelkyní zveme kamarády, kteří mají už rodiny, tak podnikáme výlety, jezdíme na kole. Když tady máme čistě pánskou jízdu, tak samozřejmě i trochu popíjíme," přiznává s úsměvem Ondra a ukazuje, že u chaty nechybí ani loďka. „Dokonce tady i surfuji. A chodíme na houby. Ty miluji," prozrazuje.

Chatu, která stojí uprostřed lesa, nedávno tak trochu „podědil" po otci, dlouholetém šéfovi opery Jihočeského divadla Miloslavu Veselém.

Ondřej Veselý- Narodil se 24. března 1979 v Ostravě
- Vystudoval konzervatoř
- Bydlí v Českých Budějovicích, odkud pravidelně vyjíždí za prací do Prahy
- Hostuje v Jihočeském divadle a má angažmá v Divadle na Palmovce
- Hrál v seriálech Vyprávěj a Svatby v Benátkách. Menší roli měl i v Policii Modrava

„Táta jde do důchodu a koupili si s manželkou chatičku v Lišově. Mají to tam z Budějovic blíž. Navíc miluje zahradničení, a to tady v lese nejde," vysvětluje Ondra a říká, že chatu u Landštejna nechal táta napsat na něj už proto, že ví, že ji Ondra nikdy neprodá. „Chci, aby si tady užívaly jednou stejně jako já i moje děti a děti mých sourozenců. Já jsem to tady miloval. Hlavně prázdniny jsou tady krásné. Nejvíc vzpomínám na stezky odvahy, které pro nás připravoval starší brácha s kamarády," říká s nostalgií v hlase herec a provází nás po chatě, která má několik obyvatelných pater. „V klidu se tady vyspí i tři rodiny," ukazuje maličké, ale velmi útulné místnosti.

Před chatou nechybí ohniště a hned vedle něj stojí nádherný totem. „Ten dělal táta. A vlastně se mnou rostl," hladí herec dřevěnou vzpomínku na dětství. Vzpomíná také, že chatu koupil jeho dědeček, když byl Ondrovi teprve rok. „Kupoval ji tehdy pro mé rodiče, aby s námi dětmi mohli jezdit do přírody," vysvětluje Ondra.

Málokdo ví, že seriálový krasavec má sestru dvojče a dokonce i staršího a mladšího bratra. Jen Ondra ale šel ve šlépějích rodičů a věnuje se herectví. „Byl jsem klasický divadelní dítě. Dětství jsem prožíval v divadle. Oba mí rodiče se věnovali zpívání, mně zpěv moc nešel, tak jsem zkusil herectví. A vidíte, vyšlo to," směje se Ondra.

Ačkoliv má Ondra Veselý podstatnou část práce v Praze a v Jihočeském divadle už vlastně jen hostuje, pryč z Českých Budějovic se mu prý rozhodně nechce. „Mám tady část rodiny, kamarády a také přítelkyni. Verunka by se mnou do Prahy sice šla, ale já jsem v Budějovicích šťastný," vysvětluje Ondra s tím, že Budějovice prostě miluje. „Chodíme k Maláku, mám rád náměstí, je tam zkrátka moc hezky," říká Ondra a dodává, že navíc by to z Prahy měl daleko právě i na milovanou chatu.

„Hlavně, když je horko, snažím se jezdit co nejvíc sem. I v noci, když skončí představení na otáčivém hledišti v Českém Krumlově, tak jedu sem, i když to není zrovna blízko. Ale stojí to za to," říká Ondra a dodává, že je mu naprosto jasné, že kromě radostí mu nově nabytá péče o chatu přinese i řadu starostí. „Chtěl bych sem zavést vodu. Nejsem ale zrovna úplně kutil, ale mám naštěstí šikovný kamarády," směje se Ondra.

Jak říká, je mu líto, že se na chatu nedostane tak často, jak by chtěl. A to hlavně kvůli práci. Ondra hostuje v Jihočeském divadle, v současné době hraje na českokrumlovském otáčku. Vidět ho v létě můžete ve Třech mušketýrech, a to letos poprvé v nové roli. „Hraji kardinála Richellieu. Řadu let jsem hrál D´Artagnana, ale myslím, že na to už zkrátka nemám věk," směje se Ondra.

Dodává, že v angažmá je v Divadle na Palmovce, kde jsou nyní ale divadelní prázdniny. Většinu času v posledních letech zabrala Ondrovi práce na seriálech. Ve Vyprávěj hrál Jardu France, ve Svatbách v Benátkách Filipa Krejzu. Zda ho v nejbližší době uvidíme v nějakém dalším seriálu, zatím Ondra prozradit nechce. „Nerad bych něco zakřikl, tak se nechte překvapit," dodává s milým úsměvem Ondra.