„Před šesti lety můj otec muzikant dostal mozkovou mrtvici a nemohl jít večer hrát. Tak jsem místo něj zaskočil já. Odehráli jsme akce, které měl nasmlouvané, postupně přizvali další současné členy, a tak vlastně kapela vznikla," vzpomíná.

P. M. Band tvoří tři hudebníci. Na velkých akcích s nimi občas vystupuje ještě zpěvačka. Dva členové hrají na trumpety, třetí na klávesy. „Tím jsme zvláštní, žádná další taková kapela tady asi není. Mně se trumpety vždycky líbily a otec v tomto složení také hrál, tak jsme to tak nechali. Výsledný zvuk je hodně zajímavý," vysvětluje Franta Marek.

Co se týče žánru, kapela podle jeho slov hraje skoro všechno. Na repertoáru má hodně lidových písní, ale na akce, jako jsou plesy nebo svatby, musí zařazovat také modernější skladby.

Všechny písně jsou převzaté. „Ani jeden z nás nemá skladatelského nebo textařského ducha, ale ani slepě nekopírujeme. Vždycky si všechno uděláme po svém, držíme hlavní linku skladby, ale vytváříme vlastní aranže," popisuje Franta Marek.

Na začátku členové P. M. Bandu převzali repertoár po otcích, později do něj přidali modernější skladby, které jim byly blízké. „Já jsem svoji hudební kariéru začínal ve dvojici s kytaristou, další členové měli zase vztah k dechovce, takže jsme to nakonec nějak zkombinovali dohromady," říká.

Cesta kapely na televizi Šlágr začala před téměř třemi lety. „V červnu 2012 mi zazvonil telefon a ozval se pan Peterka. Já v první chvíli vůbec nevěděl, o koho se jedná, myslel jsem, že si nás chce objednat na nějakou akci, tak jsme se spolu začali bavit. Pak najednou táta, který stál vedle mě, ukázal na televizi 
a přepnul na Šlágr. Až v té chvíli mi to docvaklo," vzpomíná Franta Marek.

Dodnes ale kapela neví, komu má být za svou televizní kariéru vděčná. „Prý nás doporučil nějaký pan Zeman z Havlíčkova Brodu, ale netušíme, kdo to je. Jestli si tohle přečte, ať se klidně přihlásí a my mu dáme třeba cédéčko," směje se Franta Marek.

Účinkování na Šlágru podle jeho slov P. M. Bandu samozřejmě velmi pomohlo. „Už to došlo tak daleko, že jedu nakoupit do supermarketu s dlouhým seznamem a nakonec se vrátím po třech hodinách jenom s rohlíky, protože mě pořád někdo zastavuje. Jsem za to ale rád. Pokud někdo tvrdí, že je mu to nepříjemné, tak tomu nevěřím," komentuje.

Do muziky se pouští už i jeho desetiletý syn. Začalo to právě na Šlágru, v pořadu 
s dětmi. „Shodou okolností tam poprvé před kamerou zazpíval naši písničku Panenka z kouta a bylo to perfektní. Já jsem vlastně ani nevěděl, že má takové nadání a byl jsem velmi překvapený. Teď už s námi syn občas vystupuje na koncertech, ale na večerní taneční zábavy ho samozřejmě neberu," dodává Franta Marek.

Členové P. M. Bandu se hudbě věnují po práci ve svém volném čase. Stojí je to všechny víkendy a někdy 
i večery o všedních dnech. „Všichni máme výhodu, že nás rodiny podporují, ale máme malé děti, takže je to občas těžké. Hudba nás ale baví a už si to bez ní neumíme představit," říká Franta Marek. Kariéru P.M. Bandu stále sleduje i jeho otec, kvůli němuž vlastně kapela v nynější podobě vznikla. Dokonce pomohl natočit několik skladeb na druhé album.