Dny jarních prázdnin, které tento týden vyšly na školáky v krajské metropoli, mohou děti prožít v Klubovně u Palečka. I když jenom odpoledne.

„O děti se tu starají dobrovolníci, většinou vysokoškoláci, a ti prázdniny nemají,“ vysvětluje důvody dopoledních zamčených dveří Věra Michalicová, vedoucí Dobrovolnického centra Diecézní charity České Budějovice.  
„Během týdne k nám chodí 18 dětí s dobrovolníky. Některé děti se rády přidají  ke svým kamarádům, kteří mají domluvenou schůzku, a přemluví dobrovolníka, že budou hrozně hodné a ať je vezme do Palečka také.“
Denně je tak v klubovně šest až osm dětí, ve čtvrtek a pátek jich přijde  dvojnásobek.

„Děti si vzaly klubovnu za svou, mají to tady rády a chodí sem kdykoliv je příležitost,“ pokračuje Věra Michalicová. „Některé děti vyzvedávají dobrovolníci v družině,  odtud jdou rovnou do Palečka. Domů se vrací  až kolem páté či šesté hodiny, jak se jim  podaří usmlouvat dobrovolníky. Proto sháníme 70 cm nízkou ledničku, kde bychom  měli potraviny na svačinky pro děti.  Dostali jsme již mikrovlnou troubu, ale s malou ledničkou je potíž. Hlavně ale  potřebujeme  další dobrovolníky asi k dvaceti natěšeným dětem,“ dodává Věra Michalicová s tím, že dobrovolníci se s dětmi učí a tráví volný čas 2 až 3 hodině týdně.

Kontakt: Paleček, Kanovnická 11, tel. 386 322 611, 731 441 760 www.dobrovolnicicb.cz, www. dchcb.cz