„Sezona byla parádní, máme výbornou návštěvnost. Trochu sice utrpěl trávník, protože nepršelo, ale jinak jsme více než spokojeni," zhodnotil Tomáš Novák, ředitel Sportovních zařízení města České Budějovice. V porovnání s předchozím rokem letní plovárnu navštívilo o padesát procent více lidí, kteří zde našli osvěžení.

K úspěšné sezoně budějovické plovárny přispěla i skutečnost, že se jí vyhnula těžká zranění návštěvníků. „Plavčíci zasahovali několikrát, ale byly to jen odřeniny nebo naraženiny," vyjmenoval Tomáš Novák, jenž spolu s kolegy už nyní plánuje vylepšení, jichž se budějovická plovárna dočká do příští sezony: „Letošní novinkou bylo hřiště i pár dalších herních prvků. Do příštího roku chceme přidat víc slunečníků a lehátek."

První, a hned velmi úspěšnou sezonu zažili na vltavotýnské plovárně, jež se otevřela v červnu. Za sezonu sem přišlo 30 tisíc lidí. I tady už nyní plánují některá vylepšení. „Přibudou místa pro parkování, zasťiňovací přístřešky i atrakce pro děti," naznačil Jiří Vránek, ředitel Vltavotýnské realitní, která koupaliště spravuje.

Letošní léto s sebou přineslo opravdu krásné počasí. Azurovou oblohu a teploty přesahující hranici 30 stupňů Celsia. Radost z toho měli zejména provozovatelé koupališť, která i o posledním prázdninovém víkendu praskala ve švech.

„Letošní sezona byla fantastická," pochvaloval si starosta Olešníka Jaroslav Pavlica. „Před otevřením jsme měli náklady 400 tisíc a podle předběžných výpočtů jsou tržby ze vstupného na 650 tisících. To je průměrně 800 návštěvníků denně. Fantazie," doplnil s tím, že takovou sezonu na olešnickém koupališti nezažili od roku 1982. Cestu si sem našli nejen místní, mezi návštěvníky byli i lidé z Netolic, Protivína nebo dokonce z daleké Austrálie. „Zrovna včera mi od nich přišel děkovný dopis, ve kterém psali, že se jim tu moc líbilo a že by bylo fajn, kdyby tu byl kemp," prozradil starosta. „Prostory na to jsou, takže to zvažujeme," naznačil možné změny. Co se rozhodně měnit nebude, je cena vstupného. „Není důvod zdražovat, koupaliště má sloužit lidem," dodal starosta Olešníka.

Ostatní plovárnyHluboká nad Vltavou: Letošní sezona je srovnatelná s tou před dvěma lety. V plánu mají nové beachvolejbalové hřiště. Záleží ale, jestli město návrh schválí.
Borovany: Úspěšné léto zažívá i koupaliště Lazna. Takřka denně sem míří 500 700 plavců, návštěvnost se vyšplhala i na 1000 lidí. Areál by se mohl dočkat vylepšení čištění vody. Její kvalita se ale letos drží na skvělé úrovni.
Horní Stropnice: Dle provozovatelů nejlepší sezona za šest let. Do té příští by chtěli rozšířit možnost ubytování v přilehlém kempu. Vstupné zůstává zdarma.
Týn nad Vltavou: Koupat se do minulého pátku přišlo 29 172 lidí. Průměrná návštěvnost vychází na 435 lidí za den. Příští sezonu přibudou atrakce pro děti, zastínění i místa pro auta.