Věnují se žánru lidovky 
a dechovky, zvládají i pop, country, rock nebo folk. PiňaKoláda hraje většinou převzaté písně, které posluchači znají a mohou si s nimi zazpívat, ale mají také několik vlastních skladeb. Hudbu k nim píše Pavla Koudelková, text dávají dohromady společně. „Trochu zvláštní je, že nejdřív děláme právě ten text a pak až muziku. Máme jen jednu písničku, kde jsme napsaly český text na převzatou hudbu, a to od ABBY," doplňuje Pavla Koudelková.

Obě členky dua zpívají. 
K tomu Pavla Koudelková hraje na harmoniku, bicí, trubku či klávesy. Nástroj volí podle toho, s jakým žánrem zrovna vystupují. „Já jí říkám chobotnice," směje se Soňa Kurucová.

PiňaKoláda se krátce po začátku vysílání začala objevovat na televizi Šlágr. Obě členky se shodují, že jim to velice pomáhá. „Předtím jsme měly reklamu systémem jedna paní povídala. Když si nás někdo pozval na narozeniny nebo zábavu a líbilo se mu to, řekl o nás známým. Takhle jsme získávaly vystoupení po jižních Čechách, trochu ve středních Čechách a na Vysočině. Teď jezdíme po celé republice i na Slovensko. K tomu bychom se předchozím systémem propracovaly jen těžko," popisuje Pavla Koudelková. Lidé ji nyní poznávají i na ulici.

Kromě akcí televize Šlágr tak PiňaKoláda hraje prakticky všude, kam dostane pozvání. Hudebnice říkají, že vynechávají jen pohřby a Silvestry. Obě jsou Jihočešky, pocházejí z Písecka. Do sídla Šlágru v Dubném na Budějovicku tak mají blízko. „Byly doby, kdy jsme sem jezdily dvakrát týdně. Teď už není tolik času, protože právě díky Šlágru máme hodně práce, ale kdykoli můžeme, přijedeme," říká Soňa Kurucová.

Duo před koncerty příliš nezkouší a vlastně to ani nikdy nepotřebovalo. Při prvním setkání si hudebnice vyzkoušely, jak jim to spolu ladí, a bylo hotovo. „Občas si řekneme, že rozšíříme repertoár, protože já jsem toho názoru, že člověk nemá zůstat sedět a musí dělat nové věci. Pak si to každá naposloucháme, já se to naučím hrát a pak si to akorát před koncertem rychle zkusíme. Už také vím, jaké máme možnosti a co zvládneme," vysvětluje Pavla Koudelková.

Členky PiňaKolády spolu tráví hodně času. Soňa Kurucová však říká, že ponorkovou nemocí trpěly spíš ze začátku. Teď už jsou na sebe zvyklé. „Byly jsme spolu i deset dní v Chorvatsku. Asi pátý den jsme se sice chtěly navzájem utopit, ale ráno jsme zase vstaly a bylo to v pohodě. Ta dovolená celkově stála za to. Vzaly jsme tam s sebou posluchače a každý večer hrály. Kdokoli bude mít zájem, může s námi jet příští rok," doplňuje.

Před třemi lety podle svých slov také rozhodně nečekala, že PiňaKoláda zažije tak rychlý vzestup. „Myslela jsem, že třeba za deset let se 
o nás zmíní někde v novinách. A my byly za půl roku 
v televizi. To je opravdu úžasné," uzavírá.