Půjdeme se koupat do  aquaparku, nebo do opravené plovárny U Václava? Tak by se mohli ptát obyvatelé Písku. Zatím je k obojímu daleko, u aquaparku teprve vybere město jeho místo, U Václava by se ale mohlo opravovat už příští rok.

Téměř čtrnáct milionů korun by chtělo město získat z evropské dotace. „Říční plovárna u sv. Václava je neodmyslitelnou součástí Písku už od roku 1935 a dodnes je Písečáky hojně využívána," podotkl místostarosta Josef Knot. Letos přišlo na letní plovárnu 19 109 lidí nejen z Písku, ale i okolí. Je to víc než v roce předcházejícím. V roce 2012 byla návštěvnost  spočítána na  17 617 zájemců o plavání.

Opravu plovárny vítá třiašedesátiletá Libuše Pešková z Písku. „Dříve jsem chodila na starou plovárnu, myslím si, že rekonstrukce je určitě dobrý nápad. Mohli by na plovárně například opravit šatny a udělat plavecký bazén," řekla Libuše Pešková. Odlišný názor má dvaadvacetiletá Lucie Vejvodová z Písku. „Myslím si, že rekonstrukce je zbytečná v případě, že stejně budou stavět nový bazén. Plovárna 
U Václava ale má svoje kouzlo," podotýká studentka.

Plovárna už rekonstrukci nutně potřebuje. „Její provoz je dnes na samé hranici hygienických limitů," upozorňuje radní města Písek a architekta Petra Trambová.
Město má k dispozici projekt rekonstrukce. „Máme zpracovaný projekt, který zahrnuje kompletní rekonstrukci dětského brouzdaliště, sprch a především nevyhovující technologie vodního hospodářství a úpravny vody," přibližuje radní.

Žádost musejí Písečtí podat do 20. prosince.

(map, th)