Po deseti letech užívání názvu Cipískoviště se ozvali dědici Václava Čtvrtka, autora postaviček Rumcajse, Manky a Cipíska, a s dalším užíváním nesouhlasí. „Rumcajs a další postavy mají své bydliště v lese Řáholci v Jičíně a rodina odmítá jejich přemístění,“ uvedla advokátka dědiců. Podle jejich názoru název Cipísek je polovina slova „krucipísek“ používaného Rumcajsem a nemá s městem Písek nic společného.

Město Písek má zaregistrovaný název Cipískoviště do 15. října letošního roku. „Museli bychom tedy jednat o prodloužení registrace, ale tuto komplikaci jsme nepředpokládali,“ vysvětlila Jana Bauerová z odboru školství a kultury MÚ Písek.


Obyvatelé a četní návštěvníci Písku však o program, který oslovuje celé rodiny, rozhodně nepřijdou. Akce se v příštím roce konat bude, ale pod jiným názvem. „Chceme oslovit veřejnost a prostřednictvím škol hlavně děti, aby na odbor školství a kultury MÚ posílaly své nápady. Určitě najdeme pojmenování, které bude vycházet z programu a zaměření akce,“ je přesvědčena starostka Písku Eva Vanžurová.

Název Cipískoviště vznikl před deseti lety, kdy se po rozsáhlé rekonstrukci otevírala část objektu Sladovny, tehdy jako Centrum ilustrace Písek.