Tradiční protivínskou pouť nepřekazila ani rekonstrukce průtahu městem

Protivín - Poslední červencový víkend patřil v Protivíně tradiční svatoanenské pouti. Nenarušila ji ani rekonstrukce průtahu městem, na které se od června pracuje a která zcela uzavřela velkou část hlavní ulice směrem k Masarykově náměstí. Atrakce našli lidé klasicky na náměstí a stánky se přemístily směrem k zámku a dál k řece.

V Protivíně si navíc přišli na své i milovníci piva, aby ne, když svatoanenskou pouť doplnily v horkém počasí také Platanské pivní slavnosti s koncertem pod širým nebem.

Anenská pouť v Borových Ladech vyvrcholila netradičními sportovními disciplinami

Borová Lada - Stalo se již tradicí, že Anenská pouť v Borových Ladech není záležitostí jen víkendu, byť právě na ten se soustředí největší část připraveného programu. Zatímco nohejbalový, fotbalový či tenisový turnaje jsou jakýmsi zahřívacím kolečkem, to pravé se i zde chystá hlavně na sobotu. Už se tady pojídaly knedlíky s gulášem na čas, zápolilo se i v netradičních dřevorubeckých disciplínách, ale stálicí posledních let je turnaj v páce.

A kdo vsázel spíše než na sílu svalů na chytrost a štěstí, mohl zkusit spíše pro zábavu řecko-římský zápas v bahně. A že se nebavyli jen ti, kteří do bazénku vlezli, je snad jasné.

Hartusící purkmistr, soutěž o nejlepší utopence i lahůdky z jihočeských ryb, i takový byl víkend na Českobudějovicku

Nové Hrady - Zábavu u poučení nabídla netradiční prohlídka zámku Nové Hrady, která se v sobotu zaměřila předevšímj na dětské návštěvníky. Některé z nich chvíli netušily, zda se po vstupu do zámku náhodou nepřenesly v čase.

Nová Ves - Sliby se mají plnit, to vědí i v Nové Vsi. A tak, když slíbili za nejlepšího utopence vyhlídkový let, své slovo dodrželi. I když museli narychlo zvolit náhradní variantu, když slíbený vrtulník z Roudnice nad Labem vinou bouřky nedoletěl.

Když se léto láme, voní to po celé Lenoře chlebem, ale i kouřem z výhní a gulášem z kotlíků

Lenora - Každý červenec se kromě tradičních celoročních ukázek roztopí v obecní peci kvůli Slavnosti chleba. 

U obecní pece ale lenorská slavnost ráno teprve začíná. Houstičky, česnekové placky i chléb, to je jen začátek. Chvíli na to se začíná roztápět pod kotlíky a netrvá to dlouho a už to kolem dokola voní gulášem.

Někomu voní guláš, někomu zase benzín, někoho oslní sportovní výsledky, jiného nablýskaná auta, další ocení dobrou muziku

Volyně - Nejen místní si už zvykli, že na volyňské koupaliště se zdaleka nechodí jen za koupúáním a sluněním. Tentokrát si tu dali dostaveníčko majitelé, ale i milovníci automobilových veteránů. A při již desátém ročníku bylo co obdivovat.

Bechyně - Někdo vyroste z dětských bot a spolu s nimi odloží i koloběžku. Jinému koloběžka vydrží do dospělosti a nejen pro něho se z ní stává zdroj dobré zábavy.

Mladá Vožice - K létu patří dobrá zábava a tu nabízí také nejrůznější hudební i divadelní festivaly. A když je kus dobrý, může jít doslova Voživot.

Valtínov - Pořádnou dávku adrenalinu nabídli všem, kteří nemají strach z výšek a dokonale ovládají svá kola u Valtínova na rozhledně U Jakuba.

Jindřichův Hradec - TOP týden plný kulturních zážitků si mohou užívat místní i návštěvníci v Jindřichově Hradci. O víkendu se mohli nejprve zaposlouchat a nebo si i zabroukat melodie slavných "Brouků" v podání Beatles Revival, aby pak s hlavou otočenou k noční obloze obdivovali akrobatické kousky.