Lukáš Křístek je renomovaným znalcem, který měl za úkol sepsat revizní posudek na práci svého kolegy Jiřího Ceé. Ten v jeho očích rozhodně neobstál. Závěry Lukáše Křístka jsou jasné:

„Znalec Ceé nedokázal stanovit cenu pozemků, respektive náklady na obstarání podobných pozemků. V různých posudcích stanovuje různé metodiky pro cenu obvyklou. Znalec Ceé si vymýšlí různé ceny za jeden metr čtvereční pozemků."

Toto hodnocení zaznělo na dva posudky, které si u Jiřího Ceé zadala Policie České republiky. Zjednodušeně řečeno: Policie obvinila starostu Zdeňka Zídka z toho, že prodal obecní pozemky levněji, než to podle ní bylo možné. A že tím poškodil obec Lipno nad Vltavou asi o 120 milionů korun.

Jak zaznělo u soudu 20. listopadu, kdy přišel na řadu výslech Jiřího Ceé, je těžké získat přesné porovnání pro výpočet či odhad takzvané ceny obvyklé, tedy cenu, za níž by se v daném místě a čase dal běžně daný pozemek pořídit.

A to už z toho důvodu, že v Lipně nad Vltavou se v takovém měřítku podobné pozemky nikdy neprodávaly. Při odhadu ceny se měl Jiří Ceé podle Lukáše Křístka dopustit chyb. Především početních v řádu násobilky.

Dále neměl k dispozici všechny podklady o kvalitě prodávaných pozemků. Chyby při studiu posudku Jiřího Ceé objevil i soudce Ondřej Círek.