Táborská firma Kovosvit MAS dostala další, již několikátou naději v řadě. Tentokrát situace vypadá čitelněji a slibněji. Zaměstnancům se v pondělí jako stoprocentní vlastník představil Jaroslav Strnad. Mimo jiné přislíbil vyplácet mzdy řádně a včas.

Včera se na pravidelném dopoledním setkání zaměstnanců Kovosvitu oficiálně představil nový stoprocentní vlastník společnosti – Jaroslav Strnad, jež vládne holdingu Czechoslovak Group a patří mu i kopřivnická Tatra. Pracovníci Kovosvitu se o výměně dozvěděli tento pátek a již v pondělí se jim Jaroslav Strnad představil osobně ve své nové pozici majitele firmy.

Stabilizovat firmu a investovat do vývoje, to by podle předsedy podnikových odborů Jiřího Ryzky měly být priority nového majitele.
 „Jaroslav Strnad oznámil, že mezi první kroky bude patřit zastabilizování firmy a znovurozjetí jejího vývoje," uvedl.

Kromě majitele, další postavou, které se ve firmě na obráběcí stroje objeví, bude nový generální ředitel. Postava je to ale staronová, do čela se má totiž znovu postavit člověk, který v Kovosvitu působil ještě před posledním generálním ředitelem Blahoslavem Fajmonem. „Co nás především potěšilo, bylo jmenování nového generálního ředitele. Tím se stal Filip Winkelhofer. Velmi jsme to uvítali, protože teď už víme, s kým můžeme dále jednat," připojil Jiří Ryzka další zprávu, kterou se zaměstnanci v pondělí dozvěděli.

Další informace, která do života pracovníků firmy mohla vnést naději, bylo ujištění, že jejich výplaty budou s novým majitelem včele včas a řádně vypláceny. „Také nám bylo přislíbeno, že kromě řádných výplat budou do konce tohoto roku vyplaceny pohyblivé složky mezd, o které jsme přišli," narazil Jiří Ryzek na část mezd, které zaměstnanci za srpen a červenec nedostali.

A další bonus, na který byli zaměstnanci zvyklí, ale který jim nebyl v poslední době dopřán – proplácení obědů, respektive příspěvek 50 procent jim Jaroslav Strnad rovněž přislíbil.