„Akce je pro všechny, kteří se chtějí podívat do krásného koutu Novohradských hor, kteří hledají životní cestu, chtějí zažít netradiční pouť s kamarády nebo si to chtějí jen tak zkusit," říká spirituál českobudějovického Biskupského gymnázia Josef Prokeš, který akci organizuje. Noční putování tichou krajinou využívají i ti, kteří stojí před těžkým životním rozhodnutím.

Sraz je v pátek 12. 9. v 17:45 na vlakovém nádraží v Č. Budějovicích, návrat v sobotu ve 14:00 na autobusové nádraží v Č. Budějovicích. S sebou si mají poutníci vzít 130 korun  na dopravu, teplé oblečení, jídlo, karimatku a spacák.

„Z Rybníka poputujeme přes Dolní Dvořiště, Rychnov nad Malší, Svatý Kámen, Cetviny, Leopoldov  do Pohoří na Šumavě," udává trasu třicetikilometrové poutě Josef Prokeš a připojuje i účel akce. „Občas nás potkávají velmi důležitá rozhodnutí, která náš další život zásadně ovlivní. Je dobré se za tyto kroky modlit a obětovat fyzickou námahu. Vrcholem je mše na místě kostela Panny Marie, Matky Dobré rady," dodává kněz.