„Ucpal se můstek potoka a u strany je kus cyklostezky rozbitý," popsala škody na nové stezce, která je součástí mezinárodní cyklotrasy starostka Hrdějovic Jana Lepičová.

Přitom cestu kompletně zničily přívalové deště loni, poté byla vybudována znova. Rozsah škod je ale oproti loňsku mnohem menší. Starostka Lepičová odhaduje, že se vyšplhají do výše osmi set tisíc. Stavba byla pojištěna, částku by tak měla pokrýt pojišťovna.

Milovníci jízdy na kole se nemusejí bát, že si cestu protáhnou. Stezka je sjízdná.

Omezení však tento víkend čeká cyklisty v Týně nad Vltavou. Jak informoval vltavotýnský starosta Milan Šnorek, ode dneška až do pondělního rána bude kvůli odstraňování povodňových škod uzavřena část nové cyklostezky v obydlené části od Mostu 28. října (Nového mostu) k Rybičků louce.

Tuto oblast zatopila voda do výše až jednoho metru a nevyhnula se ani rodinným domům. Ty se budou celý víkend uklízet, proto by měli cyklisté počítat s tím, že budou muset volit cestu po silnici.

Cyklostezku Vltavotýnští slavnostně otevřeli teprve v nedávné době. Už teď je ale čekají opravy. „Nejsou to žádné velké škody. Stavba vydržela, ale byl poškozen mobiliář – koše, odpočívadla, posezení. Z našeho pohledu jsou to drobnosti," dodal starosta Milan Šnorek.