Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že k hořícímu Golfu Variant vyráželi hasiči krátce po 14. hodině k Bálkově Lhotě na Táborsku. Přivolala je žena, která převážela čtyři děti ve věku od 7 do 11 let a už během jízdy cítila ve vozidle kouř. Proto rychle zastavila u krajnice, vyhnala děti ven a požádala o pomoc manžela. Ten po příjezdu na místo zkoušel zlikvidovat požár dvěma přenosnými hasicími přístroji. To se mu však nepodařilo.

„Vůz začal najednou hořet plamenem a požár se rychle rozšířil na celé auto. Na místo okamžitě vyjela profesionální jednotka ze stanice Tábor. Rozsah požáru byl tak velký, že jeho likvidaci provedla táborská jednotka až pomocí jednoho vodního proudu," řekla mluvčí a dodala, že příčinou požáru byla technická závada na výfuku. Škoda dosahuje 20 tisíc korun. „Nevyčíslitelné je pak to, že nikomu, kdo v autě jel, se nic nestalo," doplnila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Nehoda poštovního vozu u Horního Meziříčka.

Nehodu poštovní Škody Fabie řešili záchranáři ve 14.45 hodin u Horního Meziříčka na Jindřichohradecku. Krajský policejní mluvčí Milan Bajcura zmínil, že řidička (22) se při couvání pravděpodobně plně nevěnovala řízení a sjela levými koly na nezpevněnou část silnice. Narazila do stromu a poté se vozidlo zřítilo z prudkého srázu v lese, kde se převrátilo na střechu. „Zraněného spolucestujícího nechal lékař zdravotnické záchranné služby transportovat do nemocnice. Příčiny a okolnosti nehody nyní vyšetřují jindřichohradečtí dopravní policisté," poznamenal policejní mluvčí.

Výzva ke svědkům

Další vážná nehoda se pak stala po 17. hodině mezi Hlubokou nad Vltavou a Bavorovicemi. Silnice byla zhruba hodinu neprůjezdná. Řidič Fiatu Marea srazil u odbočky k Bezdrevu cyklistu, ten utrpěl těžká zranění a skončil v nemocnici. Událost vyšetřuje policistka z budějovického dopravního inspektorátu Sára Nováková. O pomoc žádá i případné svědky. Pokud jste střetnutí viděli, zavolejte prosím na 974 226 588 nebo na bezplatnou linku 158.