Už od 11 hodin si všechny děti mohly zdarma užít pohádkového lesa s pohádkovými bytostmi, kde plnily různé úkoly a hádaly, kterou že to pohádku pohádkové bytosti představují. Pokud zdolaly všech osm stanovišť, čekala je v cíli čarodějnice, která dětem předávala diplomy a hračky. A když už měly děti stezku lesem za sebou, mohly si utrhnout v lese na perníkovém stromě svůj perníček nebo si jít zaskotačit na atrakcích. Čekala je též dětská diskotéka nebo ukázky asistenčních vodících psů ze společnosti Helppes.

I když asi na patnáct minut zkropil dětské rejdění déšť, celkově se zde během dopoledne i odpoledne objevilo na 500 dětí.

Po dětském dni následoval už očekávaný benefiční koncert „Kdo má rád…", na kterém se střídal jeden interpret za druhým. Celou akci odstartovala moderátorka Markéta Mayerová, která se hned v úvodu na pódiu potkala s 1. náměstkyní hejtmana Jihočeského kraje Ivanou Stráskou, starostou města Prachatice Martinem Malým, starostou města Trhové Sviny Pavlem Randou, majitelkou Martinského mlýna Martinou Doudovou a zpěvákem a producentem Martinem Francem, který celou akci připravil.

Hned jako jedno z prvních překvapení se na pódiu objevila Zuzana Stirská a její Fine Gospel Time, kteří hned roztleskali plné hlediště .

A následovali další účinkující zpěvačka Markéta Zehrerová, moderátor a dramaturg Vítek Pokorný, který opět dorazil se svou mladou přítelkyní, čerstvá maminka a zpěvačka Leona Šenková, Pavel Roth, který zazpíval nesmrtelný hit Zahrada ticha, muzikálový matador Bohuš Matuš, dívčí seskupení 5Angels, za kterými přijelo hodně fanoušků, zpěvák hitu Až se ti jednou bude zdát Jakub Smolík, charismatická herečka a šansoniérka Chantal Poullain, která si zazpívala jeden svůj šanson a v duetu se představila s Martinem France, Ilona Csáková, která dorazila se svými syny, s nimiž absolvovala pohádkový les a přišla z něj úplně promočená od deště, ale dorazil s ní i její manžel Radek. Jako druhé překvapení večera se zde objevil zpívající tanečník a legenda baletu Vlastimil Harapes, který přidal také šanson a nakonec směrem z řad diváků dotančil na pódium nesmírně vitální Josef Laufer, který zvedl diváky ze sedaček.

Nakonec se interpreti společně rozloučili s diváky za zvuku flašinetu písničkou Není nutno a do rukou ředitele prachatické nemocnice Michala Čarvaše byl předán šek s částkou 67 000 korun, která se použije opět pro dětské a novorozenecké oddělení této nemocnice.

Zatímco si V.I.P. hosté užívali volné zábavy a úžasného rautu od Top Hotelu Praha, skvělého vína velkobílovického vinařství Staňa Mádla, tak od 21 hodin ještě na diváky čekaly kapely Kaplans Friends Blues Band a Angels s jejich frontmanem Markem Černochem.

Už teď je jasné, že tato akce na jihu Čech se rozrůstá do obřích rozměrů, a tak už se návštěvníci mohou těšit na 6. ročník této bohulibé benefice, který proběhne v sobotu 11. června 2016.