Plzeňský Prazdroj od začátku října podražil. V průměru o tři procenta. Hlavně lahvová piva, ale také nejčastěji čepovaný ležák Pilsner Urquell. Milovníci pěnivého moku připlatí zhruba korunu na půllitru.

Mluvčího pivovaru Jiří Mareček vysvětlil, že důvodem jsou vyšší náklady 
na kvalitní výrobní suroviny. Zejména český sladovnický ječmen a žatecký chmel. Podle něj se však do zdražení promítá i nižší spotřeba piva 
v hospodách. Ta má za následek celkový propad tržeb podnikatelů v gastronomii.

„Cena u lahvového piva 
se v posledních letech měnila jen mírně. Český pivní trh 
se mění, klesá konzumace čepovaného piva v restauracích, které jsou pro českou pivní kulturu typické a vytvářejí její unikátnost. Chceme podpořit segment pohostinství, který zaměstnává řadu lidí a přispívá k rozvoji celé ekonomiky, " zdůvodnil Mareček. Zároveň ujistil, že některé oblíbené produkty  zdražovat nebudou. Třeba nejčastěji prodávané padesátilitrové sudy piva Gambrinus a Radegast. Stejně tak čepovaný nealkoholický Birell.

Ušetří jinde

Mezi příležitostné konzumenty „plzeňského", kteří kvůli tomuto kroku budou muset částečně omezit výdaje, patří třiadvacetiletý student Lukáš Eibl z Haklových Dvorů. Těžkou hlavu si z toho ale nedělá. „Tři procenta nejsou tak výrazné zdražení. Vychází to zhruba korunu na pivko, to není zásadní rozdíl. Ušetřím někde jinde," oddychl si Eibl.

Jinak vnímá situaci dobrovolný hasič Jiří Matějka 
z Údolí u Nových Hradů. Podle něj je zdražení docela zásadní. „Plzeň" si dává jen občas, jinak domů kupuje spíš lahvový Budvar. „Zvýšit cenu 
o korunu na půllitr je dost, už tak je to poměrně drahé," poznamenal Matějka.

Jihočeští výrobci prozatím jakékoliv navyšování cen neplánují. Alespoň do konce roku. Deníku to potvrdili obchodní ředitelé a mluvčí čtyř pivovarů 
v kraji. „Máme nezávislou cenovou politiku, takže v nejbližší době určitě zdražovat nebudeme," ubezpečil mluvčí Budvaru Petr Samec.

Podobně mluvil i obchodní ředitel strakonického pivovaru Dudák Marek Pohanka. „Zdražení piva neplánujeme, ceny pro zákazníky zůstávají do konce roku stejné jako doposud," uvedl Pohanka.

Sáhnout hlouběji do peněženky zatím nemusejí ani příznivci budějovického Samsonu. Ředitel Pavel Homolka  řekl, že firma vývoj cen na trhu pečlivě sleduje, ale sama ke zdražování zatím přistupovat nebude.  Jediný pivovar, kde drobnou úpravu cen nevylučují, je protivínský Platan. Podle mluvčí Barbory Kameníkové to bude záviset na tom, zda podraží suroviny a energie. „Zatím to není na pořadu dne. V současné chvíli zdražení neplánujeme, ale nemohu vyloučit, že k tomu přistoupíme," zmínila mluvčí.

Podle údajů statistického úřadu klesá spotřeba piva poslední dva nebo tři roky. Zatímco ještě v roce 2005 Češi vypili 164 litrů ročně, před dvěma lety to bylo jen 145 litrů. Nejméně v historii. „Je to vlivem dlouhodobých změn 
v životním stylu, rostoucím tlakem na pracovištích a v neposlední řadě i tím, že generace velkých konzumentů piva postupně odchází," komentoval ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý.