Nejen tyto „stopy", které tady návštěvníci zanechávají, podle listu potvrzují, že sem v rámci přeshraniční zemské výstavy přicházejí celé davy. Nedávno v Bad Leonfeldenu přivítali  padesátitisící návštěvnici a starosta Freistadtu Christian Jachs tvrdí, že na stotisícího nebudou dlouho čekat. Oživení vnitřního města, které v minulých letech vzbuzovalo starosti, překonalo všechna očekávání. „Naše obavy, že hosté navštíví jen pivovar, kde je centrum expozice, byly zcela liché," potvrzuje Jachs. „Mnozí začínají svou návštěvu na náměstí. Museli jsme dokonce umístit informační tabule, kudy se jde na výstavu."

Také pro Zámecké muzeum je výstava požehnáním, říká v OÖN kustod Fritz Fellner. Počet návštěvníků se více než zdvojnásobil. Z nich 7000 přišlo na speciální výstavu marcipánu.

V Bad Leonfeldenu jsou podle deníku rovněž spokojeni. „V předzahrádkách mají určitě dvojnásobnou frekvenci hostů," říká starosta Alfred Hartl. „Náměstí je vždycky plné lidí." Firma Kastner, která tu nedávno otevřela „marcipánový zážitkový svět", zaznamenává takový nával, že podle starosty pomalu nestačí vyrábět.

„Obraty obchodu jsou odpovídajícím způsobem potěšující: Pojíst, popít, něco koupit s sebou – bankomaty na freistadtském náměstí jsou doplňovány hotovostí třikrát častěji než jindy, říká Jachs…"

Zvláštní známka k pomoci obětem.Povodňová známka

V Německu vyjde 18. července zvláštní poštovní známka, jejíž výtěžek půjde na pomoc poškozeným povodní. „Její vydání navrhl poslanec spolkového sněmu z dolnobavorského Freyungu Gerhard Drexler," napsal deník PNP.  Známka bude Zvláštní známka pro pomoc blokovanému Berlínu.v hodnotě 58 centů, ale bude stát jedno euro. Rozdíl, tedy 42 centů, přispěje obětem záplav. Od 18. července ji budou prodávat všechny pošty v Německu. Motiv i účel je shodný se známkou vydanou k povodním 2002.

Drexler (FDP) původně navrhoval vydání zvláštní povodňové známky v hodnotě pěti centů, která by se povinně musela lepit vedle normální známky na všechny poštovní zásilky. To by obětem povodní přineslo ročně na 900 milionů eur. „Jako příklad uvedl obdobnou zvláštní známku, která musela být vylepována vedle normálního porta v SRN v letech 1948 až 1956 a jejíž výnos sloužil k podpoře blokovaného západního Berlína," píše list (obrázek vlevo).