22.24 Prezident Miloš Zeman se svým doprovodem dorazil do Grandhotelu Zvon na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. Z Třeboně sem zvládla prezidentská kolona dojet za 21 minut. V Grandhotelu Zvon je pro hlavu státu a jeho doprovod rezervováno 17 pokojů. 

20.00 Začíná večeře v restauraci lázní Aurora. Servírovat se bude rybí terinka, polévka třeboňských rybářů, candát s hořčicovou omáčkou 
a šťouchanými brambory a jako dezert puding dvou barev. Po jídle vyrazí prezidentská kolona do Českých Budějovic, kde prezident a jeho doprovod stráví noc v Grandhotelu Zvon.

19.58 Jedním z darů byl poukaz do třeboňských lázní. Na to Miloš Zeman poznamenal, že až dosud byl považován za nezkorumpovatelného politika a teď se stane tohle..

19.55 Poslední otázku na besedě v Třeboni položil malý, ani ne desetiletý chlapec. Zeptal se Miloše Zemana, proč chtěl být prezidentem. Ten odpověděl, že nejprve chtěl být kvůli četbě Káji Maříka hajným, poté důchodcem, což se mu částečně splnilo a nakonec ho přátelé vyzvali, aby se stal prezidentem. A taková výzva se neodmítá.

Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Třeboni.19.37 Studentka gymnázia se Miloše Zemana zeptala, co udělá vláda pro to, avy absolventi škol mohli získat praxi a tedy pak i zaměstnání. Prezident namítl, že předsedou vlády už není, ale že odpovídá za něj, protože ten ve Sněmovně žádá o důvěru pro svou vládu. Poté parafrázoval programové prohlášení vlády.

19.22 V úvodu diskuse řekl, že zítra zavlaje poprvé od roku 1948 na Benešově vile prezidentská standarda, dále vyzvihl Blaťácké zlato z Madety a Budvar. Zmínil přebytkový rozpočet Třeboně a místostarostce popřál, aby se podařilo zanechat příštím generacím perfektně zrekonstruované lázně.

19.06 Miloš Zeman dorazil do Třeboně. Když procházel kolem recepce lázní, všiml si malých fotbalistů a ptal se, kdo je kapitán. Tomu pak potřásl rukou. Dále se prezident cestou do sálu zastavil u zástupců Rybářství Třeboň. "U nich se musím zastavit, i kdyby na chleba nebylo," komentoval.

18.53 Podívat se přišel také Miroslav Sochor. Využil přestávky v hokejovém zápase. Zároveň kvitoval prozatímní výsledek 3:0 a konstatoval, že kdyby takhle čeští hokejisté hráli od začátku, nemuseli mít starosti a on by měl víc času na prezidenta.

18.49 Na prezidenta v Třeboni mimo jiné čekají David Čížek a David Šebek, malí fotbalisté ze Sparty Praha, kteří jsou v lázních na pobytu. Říkají, že prezidenta naživo ještě nikdy neviděli a proto dnes oželeli i hokejový zápas Čechů se Slováky na olympiádě a přišli na besedu. Rádi by se s Milošem Zemanem vyfotografovali a získali jeho podpis.

18.45 Zeman odjíždí z Jindřichova Hradce a míří do Třeboně.

18.40 V lázních Aurora jsou na léčení manželé Dáša a Miloš Štěpkovi. Využili proto příležitost a jdou se podívat na prezidenta. "Zajímá nás, jak vypadá naživo a o čem bude mluvit. Sledovali jsme jeho program a víme, že byl v Jindřichově Hradci, kde bydlíme," prozradili.

18.22 Z Jindřichova Hradce zamíří Miloš Zeman do Třeboně, kde se setká s občany a posléze povečeří v lázních Aurora. Jídlo mu připravuje šéfkuchař Luděk Cibulka. "Není to moje první vzácná návštěva, vařil jsem například pro Jágra nebo Schwarzenberga. Vždycky se snažím s VIP hosty vyfotit nebo si nechat podepsat menu, ale myslím, že dnes se to nepovede, že mě k prezidentovi nepustí," komentoval. V restauraci se ještě školí číšníci, trénují pohyb kolem prostřené tabule. Před vchodem je policie, první lidé se trousí na besedu.

18.20 Při debatě s komunálními politiky projevil Miloš Zeman velký zájem o životopis místní osobnosti - Zachariáše z Hradce. Od zastupitele a archeologa Vladislava Buriana se ale dozvěděl, že samostatná monografie o této osobnosti neexistuje.

Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Jindřichově Hradci.18.06 Miloš Zeman převzal dary. "Ta háčkovaná figurka je hezčí než já," reagoval na svou netradiční podobiznu. Po podpisu do pamětní knihy se prezident přesunuje do jezuitské koleje, kde se uskuteční setkání s představiteli města.

17.54 K situaci v zemědělství prezident řekl, že před 15 lety měl supermarket marži na rohlík 17 procent a dnes je to 63 procent. Doporučil výrobcům spojit se s obchodníky a prodávat ve vlastním řetezci. Poté se opravil s tím, že doporučuje řetězec Coop. K současné vládě uvedl, že je optimista a že doufá, že vláda bude úspěšná, i když vidí úskalí osobností i programová. Podle svých slov byla ale nechal sto dní hájení, jak je zvykem, a pak se uvidí.

17.42 Na dotaz k orientaci na východní trhy Miloš Zeman reagoval, že 80 procent své produkce republika vyváží, z toho velkou část do Evropské unie a že o tyto trhy určitě nikdo nechce přijít, ale že jsou tady trhy v Rusku, Číně, Kazachstánu, Ázerbajdžánu a pokud je neobsadíme, přijdou jiní. "Můžeme východní trhy bojkovat, ony si toho ani nevšimnou a přijdou tam jiní," dodal.

17.35 "Tak si zapneme sako, když tady máme pana starostu," zažertoval Miloš Zeman ve Střelnici. Řekl, že si prostudoval podrobnosti o městě a radnici a pochválil za to, že velkou část rozpočtu věnuje do investic a všechny peníze neprojídá. Na úvod besedy uvedl, že nechce mluvit dlouho, ale že jeho dnešní projev v Poslanecké sněmovně měl také trvat 25 minut a nakonec z toho bylo 45 minut. Dále se například vyjádřil, že v politických stranách bývají neprostupné vrstvy politiků, kteří se dělí o moc, peníze a místa na kandidátkách. "Mě nikdo nemůže obvinit, že jsem něco ukradl, ale vím, že jsou mezi politiky desítky až stovky případů, kam můžeme toto obvinění adresovat," zdůraznil.

17.20 Prezidentská kolona už by měla být těsně před Hradcem. V sále čeká asi 200 lidí, další zhruba dvě stovky se shromáždily venku před Střelnicí. Starosta nechal na poslední chvíli z ulice odstranit nevábně vyhlížející papíry.

17.17 Někteří lidé neváhali ujet kvůli Miloši Zemanovi spoustu kilometrů na kole. Jednaosmdesátiletá obyvatelka Nové Vsi zdolala dvanáct kilometrů. Nikdy totiž prezidenta na vlastní oči neviděla, a proto si to nechtěla nechat ujít. Zpátky do domů ale už na kole dnes nepojede, noc stráví u dcery v Jindřichově Hradci.

Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Jindřichově Hradci16.50 Na debatu v Jindřichově Hradci přišel Martin Závodský s dcerou Marií z obce Bednárec. Rozhodli se zcela spontánně. „Byli jsme už v autě z Hradce domů, když dceru napadlo, že je tady pan prezident a že by ho ráda viděla," řekl Martin Závodský. Miloše Zemana na vlastní oči už viděl asi před sedmi nebo osmi lety. Marie Závodská vysvětlila, že si po odchodu ze školy všimla všudypřítomných policistů a zeptala se babičky, co to znamená. „Babička mi řekla, že do Hradce dnes přijede prezident a já jsem tatínka poprosila, abych se na něj mohla podívat. Ještě nikdy jsem žádného prezidenta neviděla a moc se na něj těším," řekla.

16.40 Sál jindřichohradecké Střelnice se začal plnit zhruba hodinu před příjezdem Miloše Zemana. Dorazila také Jarošovská krojová družina oblečená do blatských krojů, která v 16.45 začne předvádět tance, aby ukrátila čekání. Po příchodu prezidenta pak začne hrát z balkonu skupina Trumpet Tune z Jindřichova Hradce skladbu Nebeští kavalérové. Jindřichův Hradec přichystal pro Miloše Zemana tři dary - velkoformátovou fotografii Jindřichohradecka, konkrétně České Kanady od Jiřího Tillera, skleněný podnos s motivem jindřichohradeckého zámku a háčkovanou figurku místní umělkyně Lenky Bednářové. Tato figurka má představovat přímo prezidenta.

16.20 Prezidentská kolona odjela z Písku a míří do Jindřichova Hradce. Zhruba za hodinu by zde mělo začít setkání s občany v Divadelním sále kina Střelnice.

16.00 Na trase z Písku do Jindřichova Hradce, kam se prezident po debatě přesune na další setkání s občany, již hlídkují policisté ve žlutých vestách a s vysílačkami.

15.53 Halasný smích vyvolal prezident. Po velmi dlouhém dotazu z publika reagoval: "Kvůli akustice jsem nerozuměl, ale protože politik má odpovědět i na otázky, které neslyšel, vyzkouším si, jak dával pozor pan starosta. Prosím ho, aby mi otázku přetlumočil. To Ondřej Veselý nezvládl, ale Ivana Stráská ho zastoupila.

15.40 Na téma církevních restitucí reagoval Miloš Zeman citáty z Bible. "Nerozdával bych bohatství chudým, například bezdomovcům, ale věnoval bych ho na hospice, potřebujeme domovy důchodců, rozdělme své majetky bližním, kteří potřebují naší pomoc. Amen," řekl.

15.46 Prezident se opět dotkl několika celostátních témat. "Vláda prošustrovala miliardy na sKartách a ušetřila miliony na důchodcích," uvedl například. Komentoval také situaci na trhu práce: "Rozpětí mezi minimální mzdou a dávkami musí být větší. Snažme se pomáhat těm, kdo hledají práci, ne těm, kteří práci odmítají." Za tento svůj názor sklidil potlesk.

Miloš Zeman besedoval s občany v píseckém divadle Fráni Šrámka. Na snímku s vicehejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou a starostou Písku Ondřejem Veselým.15.42 Invalidní důchodce se ptá, co Miloš Zeman udělá pro navýšení důchodů a minimální mzdy. Prezident reagoval, že Rusnokova vláda je zvýšila. "Já nemám kapsy plné peněz, můj životní styl žádné velké peníze nevyžaduje. Deset let jsem žil ze starobního důchodu 12 tisíc korun. Starobní důchodci byli minulou vládou ponižování zvýšením důchodu o 45 korun," dodal.

15.38 Debata začala s desetiminutovým zpožděním. Miloš Zeman zdůraznil, že o to zůstane s občany Písku déle. "Ten, kdo stojí, ať si sedne. Neboť ten kdo stojí, se stává agresivním a narušuje naše debaty," řekl prezident. Zítra podle něj v Sezimově Ústí poprvé od roku 1948 povlaje nad vilou Edvarda Beneše prezidentská standarda. Jako dar dostal Miloš Zeman v Písku obraz od předsedkyně spolku Umělci nejsou na konci.

15.30 Divadlo, kde se uskuteční debata s Milošem Zemanem, je plné. Lidé se tísní i v chodbě. "Pan prezident má velmi zajímavé nápady, nebojte se zeptat," říká starosta Písku Ondřej Veselý.

15.14 Restaurace U Reinerů, kde prezident se svým doprovodem poobědval, je nekuřácká. Miloš Zeman tu kouřit ale mohl. Dostal výjimku. „Jako jediný," podotýká šestadvacetiletá servírka Eva Sobotová. Hostům menu podle jejích slov chutnalo. „Chválili si předkrm –  paštiku. Někteří říkali, že jim chutnaly i další chody, ale pan prezident se k jídlu nevyjádřil," doplnila servírka, která byla během obsluhování nervózní. „To jsme byli všichni," poznamenává. Prezidenta obsluhoval vedoucí František Šlapák, jeho kolegové další hosty. „Samozřejmě, že jsme si oddychli, že je to za námi, a teď už jenom vše uklidit," doplňuje Eva Sobotová z restaurace U Reinerů.

15.00 Před restaurací na prezidenta čekají desítky dětí ze ZŠ Tylova v Písku, kterým skončilo vyučování. Lidí je tu nyní ještě víc než při příjezdu.

14.40 V restauraci U Reinerů Miloš Zeman a jeho hosté obědvali kančí paštičku 
s brusinkovo-křenovým dipem, bažantí vývar s jarní zeleninou 
a domácími nudlemi, špikovaná bažantí prsíčka 
s listovým špenátem 
a bramborovými noky a jako dezert lívanečky s borůvkovým žahourem a čerstvými lesními plody.

14.12 Hana Komínková s vnukem Filipem Malým viděla prezidenta v Písku vlastně náhodou. „Šli jsme ze školy a koukáme, že v sadech je nějak hodně policistů a také kameramani. Pak jsme se dozvěděli, že přijede prezident, tak už jsme na něj počkali," řekla Hana Komínková. „Jsem rád, že jsem ho viděl, vyfotil jsem si ho na mobil," podotkl osmiletý Filip Malý.

Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Písku14.03 Čtyřiapadesátiletá Marie z Písku se přišla podívat na prezidenta, když mířil do restaurace U Reinerů. Po jeho vystoupení z auta ho pozdravila a on jí  pokynul. „Mám ho ráda jako osobnost a po osobním setkání navíc mohu říct, že je to fešák. Nejspíš se na něj půjdu podívat i do Divadla Fráni Šrámka," řekla. V divadle na prezidenta čeká překvapení. Dostane tu jako dárek vyřezávanou hůlku.

13.40 Prezident vystoupil z auta v Tylově ulici a přes sady přešel k restauraci U Reinerů. Přihlíželo tomu zhruba padesát občanů, několik z nich popřálo Miloši Zemanovi pevné zdraví. Před restaurací jej uvítala Ivana Stráská společně se starostou Písku Ondřejem Veselým. Prezident poděkoval občanům za přání a vešel do restaurace. Začíná oběd s krajskými radními a zástupci města.

13.29 Miloš Zeman přijíždí do Písku. V Palackého sadech ho očekávají zhruba tři desítky občanů a mnoho televizních štábů a novinářů.

13.20 Prezidentská kolona projela kolem Nové Hospody. Za pár minut by tedy měl být Miloš Zeman v Písku.

13.08 V restauraci bude prezidenta mimo jiné obsluhovat číšník Václav Kareta. „Jsem trochu nervózní, ale těším se. Trénovali jsme celé dopoledne. Prezidenta už jsem jednou obsluhoval, to když do Písku přijel Václav Havel," vzpomněl muž, který U Reinerů pracuje už patnáct let. V restauraci mělo být odpoledne otevřeno, nakonec je od 12 hodin pro veřejnost uzavřená.

12.58 Prezidentská kolona pojede přes Písek přes Pražskou ulici, Dvořákovu ulici, Kollárovu a odtud Tyršovou ulicí k Palackého sadům, kde prezident vystoupí a půjde přes park k restauraci U Reinerů.

12.50 V písecké restauraci U Reinerů, kde se uskuteční prezidentský oběd, musel personál přežehlit ubrusy a změnit umístění stolů. To předcházející totiž doprovodu Miloše Zemana nevyhovovalo.

12.28 Miloš Zeman opustil jednání o důvěře vládě v Poslanecké sněmovně a z Prahy opět míří do jižních Čech. Nejprve se zastaví v Písku. Má zde na programu oběd s krajskými radními a představiteli města. Poté bude debatovat v divadelním sále s občany.

9.41 Přípravy na prezidentskou návštěvu vrcholí v jindřichohradeckém kulturním domě Střelnice, kam Miloš Zeman dorazí krátce po 17. hodině na besedu s občany. Poslední detaily ráno ladí Šárka Kepštová a Ilona Křížová.

Úterní program Písek
13.35 oběd se členy rady kraje a představiteli města Písku v restauraci U Reinerů
15.15 setkání s občany v Divadelním sále Fráni Šrámka

Jindřichův Hradec
17.20 setkání s občany města v divadelním sále kina Střelnice
18.05 setkání s představiteli města v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií

Třeboň
19.05 setkání s občany Třeboně a členy Rybářství Třeboň HLD, a. s., v Lázních Aurora
20.00 večeře v Lázních Aurora