Všech 196 sypačů Správy a údržby silnic Jihočeského kraje (SÚS JK) vyjelo do terénu mezi druhou a třetí hodinou ráno. Provozní náměstek SÚS Jan Vykouk potvrdil, že silničáři mají smluvně k dispozici i dalších 40 prohrnovacích dopravních prostředků.

Hluboká nad Vltavou

V ulici Podskalí havarovala dvě osobní auta, nehoda se obešla bez zranění. 

Lišov
U Lišova směrem na Hůrky byla ráno také hlášena dopravní nehoda - osobní auto zde narazilo do stromu. 

České Budějovice
Bylo třeba počítat s omezeními provozu vozidel hromadné dopravy. "Některé úseky silnic v Budějovicích a okolních obcích jsou pro naše vozy nesjízdné," uvedl ráno mluvčí dopravního podniku Radek Filip po osmé hodině ráno. Doplnil, že s omezením museli počítat cestující na linkách 10, 13, 21.  Jednalo se o spoje v úsecích Rudolfov, Na Americe - Hlincová Hora (spoje končily jízdu na točně Rudolfov, Na Americe), Dobrá Voda - Kaliště (spoje se otáčely v obci Dobrá Voda), Stará Pohůrka - Srubec (komunikace zablokovaná uvízlým kamionem, spoje končily jízdu v obci Dobrá Voda). Krátce před 10. hodinou se podařilo zprůjezdnit úseky do Kaliště a Srubce, takže provoz na linkách 10 a 13 byl obnoven. "Naopak zablokovaná je teď silnice na Včelnou kvůli dopravní nehodě," upozornil v 10 hodin Radek Filip. Na dalších linkách problémy nebyly. "I v ranní špičce bylo zpoždění nejvýše 10 minut," doplnil Radek Filip. V půl jedenácté byl obnoven provoz i v úseku Rudolfov, Na Americe - Hlincová Hora. Od jedenácti hodin byly už všechny linky českobudějovické MHD v provozu.

Boršov nad Vltavou
Na silnici u Boršova nad Vltavou je silnice uzavřena. Stala se zde totiž nehoda pěti osobních automobilů. Srážka se naštěstí obešla bez zranění. 

Kamenný Újezd
Stála i doprava na staré silnici spojující Kamenný Újezd přes Včelnou s Českými Budějovicemi, a to kvůli kamionům, které uvízly v kopci. 

Slavče
U Slavče policisté vyšetřovali nehodu dvou osobních aut. Na místě byli i záchranáři a ošetřovali zraněné.

Dívčice
Až do dvanácti hodin bylo třeba počítat s komplikacemi i u Dívčic, přibližně 500 metrů za křižovatkou ve směru na Písek. Kvůli nehodě nákladního vozidla zde byla uzavřená silnice. Na místě jsou policisté i záchranáři a probíhá vyprošťování. Z havarovaného kamionu navíc uniklo i palivo. Nehoda se obešla bez zranění. 

Zhruba 300 metrů tlačil před sebou rychlík osobní auto, které vjelo na železniční přejezd za J. Hradcem u letiště. Výsledkem jsou dva těžce zranění. Jindřichohradecko
Sněžení a špatná viditelnost komplikovaly od rána dopravu po celém Jindřichohradecku.
Mezi Jindřichovým Hradce a Děbolínem se srazil vlak s osobním automobilem. Rozsah zranění a další podrobnosti zjišťujeme.

K dopravním nehodám vyjíždějí od rána také hasiči ze Suchdola nad Lužnicí. Nejprve vyjížděli k nehodě u Nových Hradů, odkud byli odvoláni k další kolizi mezi Novou Vsí nad Lužnicí a Dvory nad Lužnicí.