Je vám takové horko, že se sotva plazíte, vyčerpávající je pro vás samotná existence a jediné, po čem ve skrytu duše toužíte, je trocha deště? Pak vás předpověď na následující dny pravděpodobně moc nepotěší. Před sebou totiž máme pěkně horký týden. Úterý by mohl dokonce být tím nejteplejším dnem léta.

Jak uvedla Eva Plášilová z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích, úterní den nabídne denní teploty mezi 34 až 37 stupni Celsia. „Jestli to bude nejteplejší den v roce, to se teprve uvidí, ale prozatím to je ten nejteplejší den z těch dosavadních,“ informovala Eva Plášilová. „Už dnes v noci by se ale mohly objevit na některých místech přeháňky doprovázené bouřkami,“ řekla více českobudějovická hydrometeoroložka s tím, že v dalších dnech přijde ochlazení.

„To ale bude spíše symbolické,“ uvedla Eva Plášilová. Středeční noční teploty tak dle jejích slov budou i nadále poměrně vysoké – od 21 do 18 stupňů Celsia, přes den by rtuť teploměru měla vystoupat na 31 stupňů Celsia. Dočkat už bychom se ale ve středu měli deště a bouřek.

Čtvrtek bude podobný. Noční teploty budou sice trochu příjemnější, a to v rozmezí od 19 do 16 stupňů Celsia, denní teploty ale znovu překročí třicetistupňovou hranici. Naměřit bychom tento den měli mezi 29 a 32 stupni Celsia. I předposlední pracovní den týdne by mohl být na některých místech doprovázený deštěm a bouřkami.

Jak přežít horké dnyNezdržovat se přes poledne na přímém slunci
Omezit namáhavé činnosti a pochůzky venku
Vyhnout se stresu a těžké fyzické námaze
Častěji zařazovat přestávky
Dodržovat pravidelný pitný režim. Popíjet v malých dávkách celý den. Nejvhodnější je pít čistou vodu střídavě s minerálkou
Jíst lehká snadno stravitelná jídla
Vyhýbat se snadno se kazícím potravinám (lahůdky, měkké salámy), mohou být zdrojem infekce