Ženy začnou dělat zadarmo

Statisticky viděno, od 11. října budou Rakušanky pracovat do konce roku „zdarma", protože toho „dne mzdové spravedlnosti" muži dosáhnou příjmu, na který ženy musí pracovat celý rok, píší linecké OÖN. Muži zaměstnaní na plný úvazek berou průměrně 47.985 eur, ženy 37.219, o 22,4 procenta méně. Statisticky tedy musejí dělat o 82 dnů déle, aby dohonili příjem mužů. Loni to bylo dokonce o 83 dnů.

Šestý týden volna nedostanou

Krátce před pondělním začátkem kolektivního vyjednávání v německém kovoprůmyslu prosadili zaměstnavatelé škrtnutí šestého týdne dovolené pro všechny pracující 25 a více let z požadavků odborů (Deník informoval). Byla to jejich podmínka k zahájení rozhovorů.

Rysa skolila žena?

Ve vyšetřování ilegálního odstřelu rysa v Národním parku Kalkalpen v roce 2013 nastal zvrat. 64letá manželka podezřelého myslivce z Lince přiznala, že zvíře zastřelila ona, když si je prý spletla s liškou, napsal deník Volksblatt. Orgány jí to moc nevěří, ale už byla obviněna a hrozí jí odnětí svobody až na dva roky. List doplňuje, že případ se provalil, když v dubnu byly v mrazáku preparátora z Lince nalezeny hlava a tři rysí uší.

Odloží penze kvůli běžencům?

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann (CSU) chce vzhledem k uprchlické krizi mimo jiné poprosit policisty, aby odložili své odchody do důchodu. Současně požaduje výrazné posílení stavu. Řekl to pasovskému deníku PNP.
Běženci se valí do Bavorska dál hlavně přes Rakousko. Na přechodu Nickelsdorf na hranici s Maďarskem bylo v pátek zaznamenáno 2640 uprchlíků, od sobotní půlnoci do sedmi hodin ráno dalších asi 2350 azylantů.