Do nezvyklé role se dostali poté, co Česká pošta Deníku a dalším listům a magazínům vypověděla smlouvu na doručování novin a poté požadovala navýšení ceny za tuto službu. Noviny tak nyní doručuje nový distributor – MediaServis – a počáteční výpadky dodávek pomáhají minimalizovat i doručovatelé – amatéři. Setkávají se jak se čtenáři zklamanými, tak i těmi, kteří oceňují snahu dodat noviny náhradní cestou.

Ve všech okrscích, které zatím nemají svého stálého doručovatele, by redaktoři Deníku vlastními silami roznos předplacených novin nezvládli. Velikou pomocí hned v několika vesnicích byla ochota místních lidí. V Žabovřeskách na Českobudějovicku noviny svým sousedům doručila starostka Lucie Eliášová s účetní obce. Role doručovatele se zhostil i starosta Zahájí na Českobudějovicku Jiří Novák. V Dasném s roznosem pomohla místní obyvatelka Jana Kulačová.

Obyvatelé Trhových Svinů, Týna nad Vltavou či Hluboké nad Vltavou si mohli předplacené noviny vyzvedávat v infocentrech či na městských úřadech, dozvěděli se o tom místním rozhlasem. Vstřícní byli rovněž na Obecním úřadě v Pištíně, kde si mohli předplatitelé své výtisky vyzvednout.

Nasazení redaktorů včera v Českých Budějovicích obdivoval i jeden z prezidentských kandidátů Mirek Topolánek.

Pokud přes veškerou snahu nás všech v Deníku noviny do vašich rukou nedorazily, omlouváme se za to. Prosíme vás, abyste nás o výpadku informovali prostřednictvím e-mailu: reklamace@vlmedia.cz. Do e-mailu uveďte: vaše jméno, příjmení, doručovací adresu, název deníku. Moc nám tím pomůžete při řešení této situace.

Děkujeme za pochopení a trpělivost.