Jiří Zimola ke své rezignaci novinářům řekl, že považuje za nemožné, aby vedení ČSSD v současné podobě změnilo politiku strany. Členem sociální demokracie zůstává, prý neutíká z boje a kdyby členové strany měli zájem, je připraven bojovat za lepší postavení ČSSD.

Předsedu Okresního výkonného výboru ČSSD Český Krumlov a ředitele českokrumlovské nemocnice Jindřicha Floriána rezignace Jiřího Zimoly nepřekvapila. „Neboť mám pocit, že ČSSD jede dál ve starých kolejích,“ míní Jindřich Florián. „Já Jiřího Zimolu podporuji, neboť to nevypadá, že by se ČSSD měla změnit. A předseda Jan Hamáček sice nebyl moc vidět jako partner starého vedení, ale je příliš zaháčkovaný v pražské organizaci ČSSD, která je něco jako stát ve státě. A tento konflikt ČSSD voliče nepřivede.“

Starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka (ČSSD) reagoval: „Co k tomu říct? Snad jen to, že se mu divím, že to v takovém spolku vydržel tak dlouho."

Kroku Jiřího Zimoly rozumí David Slepička, člen krajského výkonného výboru ČSSD a předseda vltavotýnské místní organizace. „Vůbec se tomu nedivím. Jiří Zimola si stěžoval, že mu v Praze hážou klacky pod nohy. Vidím to tak, že neshody vygradovaly do stadia, kdy už to bylo neúnosné," zmínil David Slepička, jenž vidí problém v pražské organizaci strany. „Být sám proti většině není snadné. Je také chyba, že se nepřevolil ústřední výkonný výbor a předsednictvo ČSSD, jsou tam lidé ještě ze Sobotkovy doby. Teprve až se vymění, můžeme jít dopředu, a ne přešlapovat na místě nebo dokonce couvat jako dosud," doplnil David Slepička, podle něhož by se Jiří Zimola měl pokusit o návrat do vrcholového vedení strany.