Policie v Leobenu zabavila 41letému rumunskému řidiči sedm štěňat sibiřských husky. Vezl je na korbě nákladního auta. Vykazoval k nim falešné doklady od útulku zvířat. Vyzvedl je prý ve městě na západě Rumunska od neznámého člověka a veze je do Německa na pokyn svého zaměstnavatele.

Případ ohlásili zaměstnanci firmy v Leobenu, kde Rumun skládal materiál. Povšimli si osm až deset týdnů starých štěňat na ušpiněné ploše korby. Po prohlídce od veterináře byla zabavena a dopravena do útulku Arche Noah ve Štýrském Hradci. Řidič byl oznámen pro padělání dokladů a týrání zvířat.

Senior daroval zoo 750 000 eur

82letý Horst Eschler z Münsteru splnil slib daný před lety zesnulé manželce a daroval místní zoologické zahradě 750 000 eur, napsala PNP.

Jak řekl, popud k tomu mu dala návštěva Austrálie, kde viděl, jak zvířata trpí zničujícími požáry a jak mnoho lidí je zachraňuje. S manželkou se pak rozhodli pomáhat zvířatům a dětem. Splnění starého slibu označil dárce za jeden z nejhezčích dnů svého života.

Obžalován z vraždy

Protože 25letá studentka z Hondurasu odmítla loni 27. prosince sbližovací pokusy 29letého Němce latinskoamerického původu žijícího dnes ve Španělsku, znásilnil ji a zabil, napsal linecký Volksblatt.

Oběť studovala v Linci a bydlela u své nevlastní sestry vdané v Leondingu. S obviněným nechtěla sex, protože už někoho měla. “To žárlivec nezvládl,” uvádí list. “Mladou ženu znásilnil, škrtil a několikrát ji bodl. Pak se pokusil usmrtit i vlastníka domu a jeho manželku, ale ti se ubránili.”

Podle znalců obžalovaný trpí poruchami osobnosti, ale je trestně odpovědný.

Vysvobozen nafukovacími vaky

Při lezení po stromech se chlapec z Germeringu (okres Fürstenfeldbruck) tak zaklínil do větví a kmenů, že k jeho uvolnění museli být povoláni hasiči, píše PNP.

close Školáka uvěznil strom. info Zdroj: Deník/PNP/FF Germering zoom_in Školáka uvěznil strom.

Podle matky vyšplhal asi do dvou metrů, pak sklouzl a kolenem se zaklínil mezi dva kmenové prameny stromu. Zkoušeli mu nohu uvolnit olejem, pak zavolali místní dobrovolné hasiče. Ti přišli s nafukovacími zvedacími vaky. Jedním vyvolali tlak, který roztáhl kmeny u kolena, dvěma většími pak odtlačili od sebe prameny stromu tak, že chlapec mohl nohu vytáhnout. Zraněn nebyl, hned mohl k mamince, říká velitel asi pětiminutového zásahu Christian Haugg. Akci beze škody přečkal i strom, dodává list.

Prodávala “osvobození” od respirátorů

55letá léčebná pedagožka z Vídně si našla “džob” – vystavila pro asi 700 lidí neoprávněně písemné osvobození od povinnosti nosit roušky, píší OÖN. Zemský soud jí v pátek uložil za výdělečný podvod a šarlatánství půl roku podmíněně.

“Obžalovaná patří do tzv. scény jinak, neboli originálně myslících,” uvedl list. Účastnila se demonstrací proti pandemickým opatřením, na tribuně pronesla plamennou řeč proti nošení ochrany dýchacích cest…

K soudu ji doprovodila řada popíračů korony, kteří ignorovali v budově povinné nošení respirátorů a spílali novinářům. Respirátor neměla ani obviněná a odůvodňovala to vdechnutím ducha svatého od pánaboha, pak tím, že v masce nemůže mluvit. Nakonec přivolila k výpovědím za štítem z plexiskla.

Vykonávala prý léčebnou pedagogiku doktorátem z této oblasti zvláštní výchovy a s profesními zkušenostmi z esoterické antroposofie, neurologie a hlubinné psychologie (podle Wikipedie se tato nauka snaží za běžnými projevy našeho jednání najít hlubší vrstvu skrytě působících činitelů, které ovlivňují naše vnější projevy…).

Připustila, že není lékařkou, ale přesto “se samozřejmostí” vystavovala od července do února atesty osvobozující od nošení roušek. Vysvětlovala, že je nahlížela jako vyjádření vůle svých klientů. Jednala prý jako Doktor Phil (americký psycholog, televizní bavič a moderátor) s rozsáhlými zkušenostmi s traumatizovanými lidmi a vystavovala doklady “jako člověk a terapeut”. Lidé, kteří trpí nařízeným nošením respirátorů, jí prý po telefonu hodiny líčili své potíže… Tak jim pomohla a objasnila jim, že FFP2 i roušky mohou odložit – nacházeli se opravdu v potížích. Opatřila jim “vstupenku do vlastního života”, protože “člověk je víc než funkce plic”…

Za každý atest vystavovala účet na 20 eur, což brala jako zpracovatelský poplatek za osobní rozhovory. Od povinnosti “osvobozovala” i děti.

Soudce připustil, že chtěla dělat to nejlepší pro lidi. Přesto ji uznal vinnou: “Jsem si jistý, že jste podváděla. Konala jste, jako by atesty byly platné…”