Střetů či havárií však na jihočeských silnicích podle policejního mluvčího Milana Bajcury mohlo být ještě mnohem více. „Dá se předpokládat, že mnoho řidičů ani nevolalo na pomoc policisty a zpracování svých střetů si řešilo sepsáním euroformuláře s druhým účastníkem," uvedl mluvčí.

Některé silniční úseky byly sjízdné jen se zvýšenou opatrností pro řidiče osobních a dodávkových vozidel, nákladní vozidla se ve stoupání kvůli náledí na vozovce zastavila úplně. Kamiony podle Milana Bajcury blokovaly další dopravu například v okolí Opařan a Oltyně na Táborsku.

Vzhledem k nastupující zimě lze podobné situace očekávat i v následujících dnech a týdnech. „Jízda na letních pneumatikách je velmi riskantní," upozorňuje policejní mluvčí.

Oproti čtrnácti nahlášeným nehodám na Strakonicku pak policisté vyjížděli na Jindřichohradecku naopak k pouhé jediné.¨

Teploty zůstanou kolem nuly

Svatému Klementu (včera v kalendáři) nedůvěřuj nic, neb zřídka kdy ukáže laskavou líc. Tato pranostika starých českých Němců se včera naplnila. Podle starodávného dělení roku právě na Klementa začínala zima a trvala do únorového svátku Petra. A chladno skutečně přichází…

Během dne zažijeme většinou oblačno. Navečer ubude oblačnosti. Dopoledne se objeví déšť se sněhem nebo smíšené přeháňky. Nejvyšší odpolední teploty mají být 0 až 3°C. Foukat bude slabý severozápadní vítr o síle 2 až 4 metry za sekundu. Ráz počasí zítra na chladnou Kateřinu se příliš nezmění.