Exkluzivním hostem tohoto legendárního ruského souboru bude populární zpěvačka Helena Vondráčková.

Historie souboru

Pěvecký sbor Rudoarmějci byl založen v roce 1939 a prošel hrůzami Velké vlastenecké války. Sbor po válce nezanikl, nýbrž se profesionalizoval a vystoupeními po celém světě si začal budovat mezinárodní proslulost. Od roku 1974 vede soubor generálmajor Viktor Eliseev. V současné době má toto těleso tři sta padesát členů a zahrnuje nejen pěvecký sbor se sólisty, ale balet, orchestr, dirigenty, choreografy a příslušníky dalších uměleckých profesí. Rudoarmějci mají uměleckou školu v centru Moskvy, kam přijímají nejtalentovanější děti a vzdělávají je od čtyř let. Díky tomu ve sboru Rudoarmějci diváci uslyší ty nejlepší zpěváky z celého Ruska, v jejichž repertoáru je vše od klasického ruského folkloru až po operu.

Rudoarmějci se zúčastnili zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Moskvě, vítali ve Vatikánu papeže Jana Pavla II., hráli před parlamentem v Helsinkách s Leningrad Cowboys a byli hvězdou oslav Roku Ruska 
v Paříži, kde měli přes dvě stě tisíc diváků. Ve Francii v roce 2013 prodali přes tři sta padesát tisíc desek a jejich album se drželo na pátém místě žebříčku prodejnosti po dobu osmi měsíců.

RED tour

Moskevský sbor přijede do České republiky s novým koncertním programem pod příznačným názvem RED. Jedná se o fenomenální mix ruských a ukrajinských tradičních písní a tanců. Publikum se může těšit na průřez světovou populární hudbou, jako jsou skladby Celine Dion, ERA, The Beatles ad. Nebudou chybět vystoupení nejlepších tanečníků souboru. Specialitou choreografa Antoliho Radiuka je kozáček se šavlemi v ruce, při kterém tanečníkům létají jiskry nad hlavami.

Jako exkluzivní host vystoupí Helena Vondráčková se svým repertoárem, ke kterému Rudoarmějci připravují doprovod. Helena Vondráčková, jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček, okouzlila publikum už svým prvním hitem Červená řeka a úžasnou filmovou rolí v hudební pohádce Šíleně smutná princezna. Od té doby jí aplauduje publikum po celém světě. Například v roce 2005 byla hostem v Carnegie Hall v New Yorku. Vydala desítky úspěšných CD, hrála v muzikálech Bídníci, Cats, Mona Lisa a na Slovensku nadchla publikum i kritiky skvěle ztvárněnou rolí Dolly Leviové ve známém muzikálu Hello Dolly! Helenu Vondráčkovou uvidíme i v populárním TV seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Publikum miluje její hity jako je Copacabana, Já půjdu dál, To tehdy padal déšť, Dlouhá noc ad. Určitě některé z nich uslyšíte i při jejím hostování se sborem Rudoarmějci.

Vstupenky od 590 Kč jsou v síti Ticketportal a Sazka ticket.