Biskup Vlastimil Kročil s děkanem Zdeňkem Marešem si za doprovodu policejního ředitele Luďka Procházky a náměstka Romana Bláhy prohlédli i bývalou kapli v objektu ředitelství a moderní pracoviště integrovaného operačního střediska, kde vyřizují volání na linku 158.

O své práci tu hosty s kolárky informovali policisté z operačního střediska. „Od rána jsem vyřizoval už asi dvacet tísňových hovorů," říká nadpraporčík Jan Viktora. „Služba jako služba," usmívá se Grzegorz Źywczok, starokatolický kněz z Táborska, který na pracovišti působí druhým rokem a je i členem týmu posttraumatické intervenční péče vedeném policejními psychology.

„Již při svém nástupu jsem uvedl, že chci spolupracovat s církví v oblasti prevence," uvedl policejní ředitel Luděk Procházka. „Spolu se chceme zaměřit především na seniory, ale nevyhneme se ani mládeži," pokračuje Luděk Procházka. „V České republice půjde o pilotní projekt, tak věřím, že najdeme společnou cestu a uděláme pro občany maximum, aby nedocházelo k trestným činům, jejichž oběti jsou především senioři," dodal ředitel. Římskokatolického biskupa na středisku příjemně překvapila nejen přítomnost starokatolického kněze v uniformě Grzegorze Źywczoka. „Je úžasná zkušenost na tomto pracovišti vidět, jakým způsobem policisté bdí třeba nad církevními objekty, které jsou chráněny před zloději," uvedl Vlastimil Kročil. „ Za dnešní setkání jsem rád a věřím tomu, že spolupráci, o které jsme mluvili, se nám podaří uvést do života. Spolupráce s policií je na vysoké úrovni," dodal biskup, který pak přijal od Luďka Procházky pamětní minci Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje.