Dva týdny po konci prohibice bilancuje nejeden hospodský. Michal Schleiss, který provozuje restauraci Kozlovna v Českých Budějovicích, mluví o přístupu úřadů, ztrátách a roli státu, který je podle jeho názoru škodný nejvíc. „Ještě pořád jsou druhy alkoholu, které ještě nemáme, nejsou vyrobené," říká Schleiss.

Když byla prohibice vyhlášena, byli jste jako restaurace a vy jako její majitel připraveni? Měli jste od úřadů dost informací?
Dopředu jsme věděli, že něco takového může přijít, ale že to bude takhle z čistého nebe, to nás překvapilo. Nicméně jsme se museli přizpůsobit a hned reagovat.

Přišla k vám hned první den nějaká kontrola?
Ano. Hned o půlnoci přišla první kontrola. Spíše než kontrola to bylo oznámení. Přišel úředník, řekl nám, co se děje. Velice slušně a příjemně nám oznámil, jak máme postupovat. V tomto případě úřady nijak nepochybily, nechovaly se arogantně. Bylo to spíše informativní. Druhý den to bylo podobné. Velice korektní. Tím akce ze strany úřadů skončily.

Jak jste naložili s lahvemi alkoholu, který nesměl být na pultu ani vystaven?
Jednalo se asi o 150 lahví. Naložili jsme vše do velkých beden od masa a odvezli pryč.

Jak reagovali zákazníci?
U nás začíná doba, kdy se pije tvrdý alkohol, tak v deset večer. V tu dobu si lidé dopili víno nebo pivečko a řekli, že jdou domů. Ale všichni byli velmi příjemní a vychovaní. Každý se choval korektně, ptali se, jak situaci neseme. Nikdo se násilím nedomáhal panáků. Nejvíc utrpěl stát. Jde hlavně o peníze, o které přichází na DPH. Utrpěla 
i jeho pověst. V očích lidí je stát za blbečka.

Dokážete odhadnout, o jak velkou část tržeb jste přišli?
Nepostihla nás tak, jako ostatní. Zaměřujeme se na dobré jídlo, pivo, víno. Samozřejmě nám ale chybějící prodej chyběl. Prohibice nás neohrozila existenčně, ale odhadem jsme přišli tak 
o sedm procent. Horší bylo, že lidi byli trochu jaloví. Běžně si dali panáčka, bavili se. Teď dopili a šli.

Hospodští se obávali, že v případě pokračující prohibice budou muset propouštět. To vám nehrozilo?
Kmenovým zaměstnancům nic nehrozí. Ale máme asi deset brigádníků, jejich počet bych musel snížit na osm nebo snížit počet hodin, které pracují.

Byla prohibice nutná?
Stojím na straně barikády, která nekope za stát. Ten si problém způsobil sám. Prohibice byla zbytečná. Chápal bych ji u tuzemské produkce, ze které problém vzešel. Stát se měl soustředit na ni, ne na produkty, které byly v pořádku. Pochybení státu jsme nesli na bedrech my.

Mluvil jste o korektnosti. Bylo to stejné, když prohibice končila? Jak postupovaly úřady?
Bylo to stejné, v pořádku. Stát si uvědomil vlastní průšvih a hodně se komunikaci 
s námi věnoval. Kdyby nás ještě šikanovali krajští úředníci, stát by se asi dočkal revolty. Doufám, že přímá komunikace bude pokračovat. V našem případě se kontroloři chovali spíše informativně než direktivně.

Prohibice skončila minulý čtvrtek. Jak dlouho vám trvalo znovu se zásobit alkoholem?
Trvá to dodnes. Ještě pořád jsou druhy alkoholu, které nemáme, nejsou vyrobené. Dodavatelé nám je ještě nepřivezli. Bude trvat, než všechny lahve dostanou kolek, budou naskenované. Alkohol od velkých firem máme, ale těch je třeba pět.

Snažíte se s výrobci nějak komunikovat a zajistit si alkohol, který se již smí prodávat?
Je to složité. Kdybych zvednul telefon a volal do Jacka Danielse, že potřebuji nějaký certifikát nebo potvrzení, asi by koukali a klepali si na čelo (úsměv).

Uvolnění prohibice trvalo dva týdny, její konec ale přišel poměrně dost náhle. Tušili jste to?
Podle mého názoru za tím stála silná lobby zahraničních firem. Ty investovaly veliké peníze do reklamy 
i dovozu a chtěly je zpátky. Z jejich strany existoval tlak na stát, aby prohibici uvolnil.

Zbyla vám spousta lahví, které jste nemohli prodat. Jak 
s nimi naložíte?
Když bude možnost nechat si lahve otestovat, využijeme jí, pokud to nebude příliš nákladné. Pokud možnost nebude, určitě alkohol nevyliju do kanálu. Všechno vypiju 
s kamarády. Otevřu si černý bar a tam to do poslední kapky zpracujeme. Byl bych blázen, kdybych vyléval třicetileté rumy a čtyřicetiletou skotskou.

Myslíte si, že to nějaký majitel udělá?
Lidé, kteří mají alkohol od spolehlivých dodavatelů, platí DPH, mají účty v pořádku, ti určitě alkohol vylévat nebudou. Ztráty by pak byly ještě horší.  Stát ty své nahradí tím, že vydá nové kolky a v restauracích a hospodách ho budou muset znovu nakoupit. My je ničím nahradit nemůžeme.