Na počátku mohl být emocionální vztah, dnes jsou nepřátelé. Radek B. (34) vloni v srpnu neudržel jako nadřízený ve firmě Pivkovice a.s. nervy na uzdě a pustil se do podřízené Jany M. (39). Vulgárně ji urážel a měl ji chytil za ruce a přinutit sednout, když chtěla z porady v jeho kanceláři odejít. Jeho útok před lidmi s ní zamával tak, že byla s úzkostně depresivní reakcí tři týdny v pracovní neschopnosti. On se ve čtvrtek 24. října zpovídal před soudem z výtržnictví a ublížení na zdraví.

Podle Jany M. je trest zcela na místě. „Tak se nemá chovat ředitel společnosti ani člověk," řekla poškozená.

Obžalovaný včera u soudu mlčel. Vysvětlení za něj podal obhájce Petr Štastný. „Můj klient připouští, že ke konfliktu došlo. Nebylo ale prokázáno, že by se dopustil uváděných činů," uvedl.

Pro státního zástupce Michala Komana bylo zásadní, že Radek B. před svědky na poškozenou křičel. „A používal vulgarismy," dodal.
Ani znalec z oboru psychiatrie Vladimír Chodura nevnesl do případu větší světlo. „Čím silnější a citlivější vztah to byl, tím může být na konflikt před cizími lidmi výraznější reakce," vysvětlil.

Rozsudek nepadl. Podle soudkyně Ivany Kolářové by zmiňované činy měly být posuzovány jako přestupek. „Ze strany obžalovaného šlo spíše o nedbalost," naznačila.

Věc bude předána Městskému úřadu Vodňany.