„Naši dostali informace, a dokonce i důkazy o tom, že ti Češi jsou naživu, nikoli však přímo od únosců, nýbrž přes prostředníky," uvedl údajný zpravodajec, jehož anonymitu server přísně zachoval. Potvrdil prý navíc také to, že únos souvisí se zatčením skupiny zločineckého bosse Alího Fajáda, který je viněný z podpory teroristických organizací. On a jeho dva komplicové jsou nyní zadržováni v České republice. „Ta souvislost s unesenými tam velice pravděpodobně je," sdělil Novinkám. O vydání obchodníků se zbraněmi nyní usilují USA a poslední rozhodnutí Městského soudu v Praze se proti extradikci nestaví.

„Prostředí českých tajných služeb není nadšené z toho, že soud chce tu trojici vydat do USA. Zužuje se tak prostor pro vyjednávání v Libanonu. Naši bezpečnostní experti si myslí, že je to obrovská chyba," tvrdí zdroj, který se prý pohybuje v prostředí bezpečnostních služeb státu.

Zda jsou však ty informace důvěryhodné a oba hradečtí novináři i další Češi jsou skutečně ještě naživu, není možné ověřit. Ministerstvo zahraničí, v jehož kompetenci případ je, totiž ke zveřejněným skutečnostem mlčí.

„Nebudeme se k tomu nijak vyjadřovat. Stále probíhá vyšetřování a s ohledem na bezpečnost našich občanů nechceme tuto kauzu nijak komentovat," uvedla tisková mluvčí ministerstva Irena Valentová.