Palackého sady v Písku budou od pátečního (7. září) odpoledne hostit šestý ročník slavností piva, které potrvají až do sobotní noci. Nejzásadnější letošní novinkou je vyřazení jednorázových plastových kelímků, pro které se rozhodli organizátoři. „Lidé, kteří chápou, proč to děláme, to budou respektovat. Jen za tuto akci tak ušetříme zhruba 35 tisíc plastových kelímků, které by jinak skončily na skládce,“ zmínil organizátor Robin Mikušiak.

Program kapel:
PÁTEK: 15.30 Náhodný výběr, 17.00 Noisetrap, 18.30 Závodní ovce, 20.00 Dolls In The Factory, 21.30 Skyline, 23.00 Queens of Everything
SOBOTA: 14.00 Filip Zangi a Vivian, 15.30 No Surprise, 17.00 Trio Traktůrek, 18.30 JZLF, 20.00 Imodium, 21.30 MesenJah, 23.00 MoveBreakers

Návštěvníci festivalu si koupí speciální kelímek, za který jim bude na konci akce vrácena záloha. Na nákup kelímků přispěly některé písecké firmy. „Je škoda, že do toho nešlo město. Mohlo mít kelímky využitelné na veškeré kulturní akce,“ podotkl organizátor.

Na slavnostech nabídne svá piva přes dvacet pivovarů. Půjde především o malé pivovary a minipivovary. Některé z nich zavítají do Písku poprvé. Chybět nebude ani víno a poprvé i burčák, který je letos dřív než obvykle.

Co se týče jídla, slibují slavnosti dobré kvalitní jídlo. Novinkou bude navíc Moje Lhota farmářský trh, který se bude konat v sobotu od půl deváté asi do 13 hodin. Zhruba ve stejnou dobu začne i fler jarmark, který bude v Palackého sedech také poprvé. Své produkty zde nabídne kolem pětatřiceti prodejců. „Letos se k nám přidalo zase více píseckých subjektů, což je ten směr, kterým chceme jít,“ dodal Robin Mikušiak.

V parku budou dnes i zítra znít různé kapely. Prostor Palackého sadů budou během akce hlídat městští strážníci. Vstupné je zdarma.