Stal se držitelem David Campbell Trophy jako první Rakušan v historii. Sedmičlennou porotu musel přesvědčit písemným testem a praktickou ukázkou činnosti. Na druhém místě byla Maude Pretreová ze Shangri-La v Paříži, třetí Debotri Chaudhuriová z Intercontinental Adelaide. Farkas pracuje v Sachru od května 2018.

Nebezpečné akumulátorky

Každý padesátý požár v Horních Rakousích způsobují podle civilní ochrany lithium-polymerové akumulátory, píší OÖN. Po nepatrném zakouření následuje hlasitý výbuch a vzplanutí přístroje. Experti centrály požární zábrany to předvedli novinářům. Podle Günthera Schwabeggera je v průměrné rakouské domácnosti asi patnáct spotřebičů s akumulátory. Odborníci počítají, že počet těch s lithium-polymerovými zdroji se do roku 2025 ztrojnásobí. Protože jsou stále výkonnější, roste i nebezpečí požárů – při poškození v nich může vznikat teplota až 800 stupňů, která vyvolá řetězovou reakci. Prevencí může být nenabíjet je víc než na 90 procent kapacity a nenechat je vybít víc než do deseti procent.

Dají Ugandě dvě školy

Roste jim škola za bavorské peníze.

Od podzimu 2018 se dolnobavorský okres Deggendorf angažuje pro iniciativu "Tisíc škol našemu světu“, píše PNP a zdůrazňuje, že díky četným drobným dárcům a dvěma velkým z okresu – Rotary klubu a nadaci Globus – budou moci být postaveny dvě školy v Ugandě. Do Vánoc iniciativa shromáždila 90 000 eur, z nichž polovinu darovali rotariáni. Mohla tak začít stavba školy v městečku Kasanje, která bude otevřena pravděpodobně letos na podzim. Pro stavbu druhé, v hlavním městě Kampale, ještě peníze chyběly. Během týdne teď přislíbila nadace Globus, na kterou se obrátil okresní hejtman Christian Bernreiter, 25 000 eur. Na snímku z PNP je při privátní návštěvě projektu v Kasanje Thomas Kindel z okresního úřadu.

S ponocným městem

Zve do zákoutí.

Na sobotu 22. února a pak 7., 21. března a 4., 18., 24. dubna připravují v Linci procházky arkádami, „kvelby“ a kostelními hrobkami víceméně skrytých míst Starého města. Od odborníka „ponocného“ se návštěvníci dozvědí spoustu zajímavostí. Sraz bude ve dvoře domu Altstadt 15 (vchod vedle Imkerhofu). Organizátoři žádají přihlášky na linzer-nachtwaechter@gmx.at.