„Trénujeme společně nejméně třikrát týdně po dvou hodinách, ale i doma privátně téměř denně posilujeme a posloucháme muziku,“ říká Anton. O víkendech jsou často na soutěžích po celém světě. Příští sobotu je čeká například mistrovství Německa v tomto tanci v Bad Füssingu a za dva týdny závěrečný turnaj v Polsku pro světový žebříček, který vedou. Letos se ještě stali vicemistry Evropy a vítězi SP v Moskvě a v Soči. Snímek je od Markuse Schmida.

Dálniční známky dražší

Roční dálniční známka v Rakousku bude stát 91,10 eura, skoro o dvě eura víc než letos, napsaly OÖN. Desetidenní nálepka pro všechna dvoustopá vozidla do 3,5 tuny bude za 9,40 eura, dvouměsíční za 27,40, pro jednostopá stojí desetidenní 5,40, dvouměsíční 13,70, roční 36,20. Za rok bude prodáno celkem kolem 26 milionů známek, z toho přes čtyři miliony ročních. Výnos 2020 bude asi půl miliardy eur. Nálepky už jsou v prodeji, platit ale budou až od 1. prosince 2019. Staré budou mít platnost do konce ledna 2020.

Nevšední „playback“

V pátek večer zaskakoval za tenoristu Tadeusze Szlenkiera, onemocnělého představitele hlavní role v posledním představení Verdiho opery Don Carlos v Norimberském státním divadle, intendant scény a autor této inscenace Jens-Daniel Herzog v originálním playbacku, píše PNP. Jako režisér představení jediný věděl, kde se kdy má „Don Carlos“ na jevišti nacházet. Chodil místo něho, pohyboval rty na hudbu a narychlo angažovaný pěvec Hovhannes Ayvazyan roli zpíval z okraje scény, nebyl čas s ním roli nazkoušet i s pohybem, uvedl list. „A ještě jedna komplikace – Ayvazyan ovládal jen italskou verzi opery, ale v Norimberku uváděli francouzskou. Zpíval tedy italsky, ostatní francouzsky.“ Podle mluvčí Anny Ermannové vyprodané divadlo nad představením jásalo. „Nemohlo to fungovat lépe,“ řekl Herzog.