„Sportovní dáma se jmenuje Nadine Orsiová, je jí šestadvacet a je z Ortenburgu v okrese Pasov," píše deník PNP. „Nyní ji podle řádů fotbalového svazu čeká obligatorní zákaz vstupu na stadion. FC Bayern na ni také podal trestní oznámení pro porušování domovní svobody, ale jak v pondělí večer oznámilo vedení klubu, vzali je zpět."

„PNP mladá dáma řekla, že se jí akce vyplatila," pokračuje list. Pracuje v Ortenburgu a příležitostně vypomáhá také v pizzerii v Aidenbachu. „Deníku ke kličkování po stadionu vysvětlila, jak to, že je tak rychlá  - od šestnácti let hraje fotbal, zpočátku s vrstevníky chlapci…"

Akce jí získala mediální proslulost. Během několika hodin ji na Youtube „prokliklo" na 100 000 uživatelů, Bild jí věnoval fotografickou půlstranu a otázky jí kladla řada televizních stanic a bulvárních novin. Je nevlastní dcerou pořadatele koncertů Wolfganga Hirschla z Ortenburgu. Přes něho ji také k této akci získal majitel telekomunikační firmy nachReiner, dříve Hirschlův zaměstnanec. „Pro ztřeštěné nápady jsme vždycky k dispozici," řekl na fotoshootingu v Ortenburgu, při kterém se Nadine pochlubila i pár odřeninami z oné honičky po trávníku Allianz Areny.

Velehora je otevřena

Tzv. Panoramastrasse, alpská vysokohorská silnice vedoucí přes Grossglockner, bude pro dopravu uvolněna 1.května, tedy podle plánu, napsal deník OÖN. V pondělí se setkaly týmy silniční správy, které sněhovými frézami prořezávaly vozovku proti sobě z obou směrů, od severu a od jihu. „Letos na tom pět strojů s dvanácti muži pracovalo čtrnáct dnů," píše list. Pluhy značky Wallack, konstruované stavitelem této silnice, o síle 375 koní odhazovaly sníh až 25 metrů vysoko a 50 metrů daleko, uvedly OÖN a připomněly, že v prvních letech se cesta prohazovala ručně. Do mnohdy beznadějně vypadajícího díla se pouštělo i 350 lidí a odklízelo sníh také až 70 dnů.

V úterý bylo průjezdných 90 procent silnice. Nájezd až na kótu Franze Josefa má být otevřen pravděpodobně 4. května. Do té doby motoristé platí za průjezd snížené poplatky.

„Dříve byla silnice dlouhá 46 kilometrů s 36 zatáčkami důležitým severojižním spojením, dnes je ale průjezd spíš zážitkem nebo sportovní událostí," uvádí deník. „Se zhruba 900 000 návštěvníky ročně patří vysokoalpská silnice k nejnavštěvovanějším cílům v Solnohradsku. Jejím většinovým vlastníkem je spolková republika, její obrat je sedm až osm milionů eur ročně."